Понад 10 мільйонів гривень зекономив міський бюджет у 2009 році завдяки ефективній роботі Єдиного тендерного комітету під час проведення державних закупівель. Так звітують чиновники. Це становить майже 12% від загальної суми закупівель товарів, робіт та послуг, яка у минулому році склала понад 86 мільйонів гривень. На наступний рік Єдиний тендерний комітет покладає ще більші надії і планує провести 2010 понад 100 тендерів. Очільники міста впевненні: Черкаси чи не єдине місто в Україні, де відкриті торги, участь в яких можуть брати будь-які суб’єкти господарювання, – найпрозоріші та конкурентоспроможні.
351 суб’єкт господарювання – саме стільки учасників змагалися у 90 тендерах минулого року у Черкасах. Переможцями ж було визнано 102 учасники торгів. У підсумку місту вдалося зекономити понад 10 мільйонів.
Павло Карась, голова Єдиного тендерного комітету: «Найбільша економія – по агентствах нерухомості – 45,5%, бітум нафтовий – 56,4%, асфальтобетон – 44,2%. Із асфальтом взагалі цікава ситуація – він нам обійшовся дешевше, ніж у 2008».
На 2010 у місті запланували провести 100 тендерних процедур. Чи вдасться втілити у життя усе заплановане – буде зрозуміло після ухвалення державного та міського бюджетів. Утім, проводити тендерні процедури слід, не чекаючи ухвалення головного документа країни. Тож, Павло Карась закликає учасників торгів до активного діалогу вже
сьогодні. Мрія пана Карася – створити реальну живу конкуренцію серед продавців та надавачів послуг. Це дозволить черкащанам зекономити та відчути нову якість та сервіс.
Павло Карась, голова Єдиного тендерного комітету: «Я не хочу, щоб у нас ліфтами займалися дві фірми, я хочу 20, тоді вони не будуть ділити між собою місто».
Провести чесний тендер в Україні сьогодні нелегко, зізнається голова Єдиного тендерного комітету. В основному у містах проводять не торги, а бутафорські спектаклі, впевнений Павло Карась.
Павло Карась, голова Єдиного тендерного комітету: «Ми – єдине місто, яке не заплатило ані копійки мафії Антона Яценка, народного депутата від БЮТ».
Не сприяє проведенню чесних виборів сьогодні і держава. Адже за законодавством участь у торгах має право брати лише виробник, при чому лише вітчизняний.
Павло Карась, голова Єдиного тендерного комітету: «В Україні не виробляється лавровий листок, відповідно, щоб його купити, треба висновок Міністерства аграрної політики, що в Україні він не виробляється».
Вже сьогодні детальну інформацію щодо плану закупівель на 2010 рік, результати та реєстр проведених торгів можна знайти на міському та загальнодержавному тендерному сайті.