Соборна замість Леніна. Таку назву члени топонімічної комісії пропонують повернути площі, розташованої перед облдержадміністрацією. Історики стверджують, що назва «Соборна» є найбільш вдалою. Адже ця площа мала таку назву з кінця 19 століття, відтак назва є історичною. До того ж соборність означає єдність, об’єднання і ,зокрема, черкаської громади. Подробиці – у сюжеті далі.
Історик Віталій Масненко на карті 1893 року показує план міста. На ньому всі вулиці називаються інакше.
Віталій Масненко, член топонімічної комісії: «Тут видно: центральна площа, розташована в центрі міста. Тут стояв кафедральний Соборний собор. Звідси назва «соборна».
У 1911 році площу назвали Соборно-Миколаївською, за радянських часів – Центральною і знову Соборною. Коли встановили пам’ятник Леніну, площу відповідно перейменували. 40 років назва площі говорить про політичні пріоритети. Утім, після знесення пам’ятника називати так площу не має сенсу. Історики наполягають на поверненні стародавньої назви.
Михайло Сиволап, член топонімічної комісії: «Топоніми історичних назв, приміром, Хрещатика збереглися, а у нас ні. Чому в Києві є стародавні назви, а в нас не має. Хоча такі назви були й у нас».
Історик Михайло Сиволап вже не перший рік вивчає топоніми. Говорить: на фоні ідеологічних назв комуністичного минулого, назва «Соборна» є
не лише історичною, а й позитивною. Адже соборність – це єдність, об’єднання, зокрема і черкаської громади.
Всього у Черкасах близько 300 вулиць, площ та провулків. З них за роки незалежності лише десятьом повернули історичні назви. Чи бути площі Леніна Соборною – вже на найближчій сесії вирішуватимуть міські депутати.