додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Чевонослобідчанам стало млосно, а СЕС заклало знову ніс

Чевонослобідчанам стало млосно, а СЕС заклало знову ніс

0

На свято Першого дзвоника в Червонослобідську школу № 2 завітала біда. Там, під час урочистої лінійки, відразу 32 школярам несподівано стало зле. Симптоми «загадкової» недуги у школярів були майже однакові: нудота, запаморочення та втрата свідомості. Причини дитячої лихоманки намагались з’ясувати лікарі та санепідеміологи, утім безрезультатно. Розслідуванням зайнялась районна й екологічна прокуратури.

Подія, що трапились вранці 1 вересня у Червонослобідській школі № 2, сколихнула все село. Тут підчас святкової лінійки одне за одним почали непритомніти діти. Так, за півгодини до медпункту закладу звернулись близько 30 учнів.
Людмила Ванжа, медсестра: «В течении первых пяти минут ко мне начали подходить дети с симптомами потемнения в глазах и тошноты. В течении 25 минут прошло 27 детей».
Спочатку школярам допомагала лише шкільна медсестра, потім прибули ще медики з Черкаської районної лікарні.
Людмила Ванжа, медсестра: «Мы просто очень испугались. Это очень большое количество для линейки. Бывает, конечно, всякое – это же дети. Но чтобы 27 человек – это много».
Симптоми в дітей були схожі: нудота та запаморочення. Дехто навіть втрачав свідомість.
Марина, потерпіла: «Схоже на отруєння. Неприємний стан дуже».

Ярослав, потерпілий: «Відійшов до лавочки. Коли відходив, ледве не втратив свідомість. Але мені надали першу допомогу, стало легше».
Невідома недуга минала швидко. Дітям допомагав нашатир та м’ятні краплі. Назвати остаточну причину такої «лихоманки» лікарі не змогли. Однак працівники школи до однієї версії таки схиляються найбільше.
Лілія Ткач, заступник директора з виховної роботи: «До єдиної думки поки що не може ніхто прийти. Але ми схиляємось до того, що 31 серпня жителі Червоної Слободи чули цей неприємний запах. 1 вересня об 11-12 годині цей запах також був».
Людмила Ванжа, медсестра: «Це не тільки я відчувала. На околиці села, казали люди, не можна було вийти у двір».
Це запах їдкої гнилі, кажуть освітяни. І на селі його відчувають не вперше.
Лілія Ткач, заступник директора з виховної роботи: «Я пам’ятаю, що роки 3 тому цей запах був також дуже великий. Також розбирались. Але запах цей періодично ми відчуваємо».
Та йдіти непритомніють у школі вже вдруге. Три роки тому під час перерви зомліли аж десятеро дітей. Цей сморід, кажуть працівники школи, тягнеться від сусіднього підприємства. Там виготовляють міндобрива з курячого посліду. Щоб розібратись у цій заплутаній справі, до школи терміново приїздила лабораторна бригада черкаської районної СЕС і санітарний лікар.
Віталій Самотуга, головний санітарний лікар Черкаської області: «Санепідемслужба Черкаського району дослідила атмосферне повітря на вміст аміаку, окису азоту та формальдегіду. За результатами дослідження, не виявлено жодних перевищень гранично допустимих вмістів цих речовин у повітрі».
Серед інших можливих причин масової слабкості школярів називали вплив квітів, нібито оброблених хімікатами, та вживання дітьми заборонених препаратів. Утім, після перевірки ці версії також не підтвердились. Розставити всі крапки над «і» мають в Черкаській райдержадміністрації. За її дорученням у селі працює комісія з районної та екологічної прокуратури.
Юрій Король, заступник голови Черкаської райдержадміністрації: «На сьогодні перевірки тривають. Висновків остаточних не зроблено, чому така велика кількість дітей мала поганий стан здоров’я».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version