Перезимуємо. Черкаській ТЕЦ стане вугілля аби гріти містян всю зиму. В цьому пересвідчились місцеві депутати, відвідавши теплове підприємство. Їм працівники розказували про особливості кожного із етапів виробництва тепла. Подібну екскурсію провели вперше. На унікальних оглядинах побувала і наша Катерина Ковбій.
На гостини до тепловиків. Депутати міськради відвідали "Черкаську ТЕЦ". Аби на місці дізнатись чого чекати від цієї зими.
Андрій Більда, депутат Черкаської міської ради: "Дуже важливо, що цей процес стає більш прозорим. Тому що завжди виникає питання: а чому я як громадянин, як житель м. Черкаси повинен більше платити за тепло, а чому я повинен більше платити за електроенергію? І от сьогодні ми отримали відповіді на частину з цих питань".
На Черкаській ТЕЦ запевняють: цю зиму містяни проведуть за комфортної температури у домівках. Адже тепловому підприємству стане вугілля гріти Черкаси протягом принаймні кількох місяців.
Наталія Бажанова, голова правління теплопостачальної компанії: "Для Черкасс нет никакой абсолютно угрозы в том, что мы замерзнем. Нет, мы не замерзнем. Потому что уголь нужной марки есть, он идет. Запас у нас на три месяца есть и плюс у нас еще уголь в пути".
Не підведе, кажуть на "Черкаській ТЕЦ", і обладнання. Щороку тут проводять реконструкцію устаткування.
Володимир Бондаренко, директор "Черкаської ТЕЦ": "Був капітальний ремонт сьомого котла. Взагалі у нас дев’ять енергетичних котлів. Чотири котли на першій черзі. І п’ять котлів на другій черзі".
"Черкаська ТЕЦ" – державна власність, що перебуває в оренді ПАТ "Черкаське хімволокно". Переведення підприємства із державної до комунальної власності неодноразово ставало темою спекуляцій під час виборів. Керівництво ТЕЦ запевняє, що містян мало хвилює форма власності. Мовляв, людям головне, щоб у квартирах було тепло, а тариф був справедливим.
Володимир Бондаренко, директор "Черкаської ТЕЦ": "Справа в тому, що чи буде воно в державній власності, чи в комунальній – різниці немає. Все одно всю діяльність регулює національний регулятор, який встановлює тарифи, контролює тарифи, і контролює всі доходи і витрати підприємства. І де б воно не було: чи в тій власності чи в іншій – воно на діяльність підприємства ніяким чином не впливає".
Депутатський візит на ТЕЦ тривав з півгодини. Принагідно тепловики нагадали обранцям, що Черкаси одне з небагатьох міст України, де протягом усього року є гаряча вода. І в цьому, мовляв, велика заслуга саме працівників "Черкаської ТЕЦ".