Розум в діло. Черкаський студент виготовив польовий перетворювач напруги. Усе – для бійців на передовій. Прилад може працювати в умовах негоди, відсутності електроенергії заряджати рації, мобільні телефони, планшети, ноутбуки, акумулятори безпілотників. А також освітлювати приміщення економними лампами. Про необхідність такого приладу студент-електрик дізнався від друзів-вояк.
Владислав Джулай, студент: "Це польовий перетворювач напруги, призначений для армії, також можна використовувати в поході. Ним можна підзаряджати мобільні телефони, планшети, лампочки економки підключати або світлодіодні".
Для військових на передовій 21-річний черкаський студент створив "польовий перетворювач напруги". Схему розробки тримає в таємниці. Сам прилад, говорить, може ефективно працювати і в лютий мороз, і у нестерпну спеку. Заряджати одночасно можна п’ять приладів або освітлювати приміщення за відсутності електроенергії.
Владислав Джулай, студент: "Друзі з нашого батальйону подзвонили, сказали, що є така потреба в таких приладах недорогих. Вартість його порядка 200-250 гривень на даний час. Як работає. Щас підключу. Наприклад лампочка 100 ват. Це буде достатньо, щоб запустити ті прилади. (загоряється лампочка).Розрахований на малопотужні прилади. Світить ярко. Думаю, нашим бійцям це допоможе".
Владислав Джулай – випускник Черкаського політехнічного технікуму. Закінчив його минулого року за спеціальністю обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілей і тракторів. Нині хлопець продовжує навчання вже в університеті. Але зі своєю розробкою прийшов у рідну лабораторію. Тут її в життя втілюють кращі студенти, які саме проходять практику з монтажу електросхем.
Олег Романчук, заступник директора з виробничого навчання Черкаського політехнічного технікуму: "Ми реалізатори його винаходу, розробки. Студенти під час практики не тільки набувають практичних навичок, але й виховують в собі патріотизм, тому що вони майбутні наші захисники вітчизни".
Олександр Йокало, студент: "Робота доволі клопітка, тут потрібні навички, які ми отримали в цьому навчальному закладі, в принципі, робота цікава, нам подобається працювати з цим приладом".
Гроші на розробку дали волонтери. Для початку вони замовили студентам десять таких приладів. Але вже є підприємець, готовий закупити комплектуючі для великої партії перетворювачів. Перетворювач Владислава Джулая дешевний, простішийй і надійніший китайського приладу. Той не витримує низьких температур і підвищеної вологості. До того ж він втричі дорожчий.
Ірина Кестер, волонтер: "На фронті електроенергія дуже потрібна. Найперше і найважливіше там на фронті це можливість цього приладу працювати за будь-яких погодних умов+волога, пониження температури. Владислав його засовував у морозильник і прилад продовжував працювати при плюс 5 китайський прилад вже не буде працювати".
Нині студент думає над тим, щоб запатентувати власну розробку і разом з іншими продовжує випробовувати і вдосконалювати прилад. Аби той приніс якомога більше користі бійцям на фронті.