Для студентів він відкриває дорогу у життя, для владців – виявився зайвим. У Черкасах під загрозою закриття опинився Інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Таких навчальних закладів усього три на всю Україну. Та саме черкаський потрапив під так звану "оптимізацію". Бо так вирішила Державна служба України з надзвичайних ситуацій. У пожежних баталіях розбиралася наша Вікторія Хамаза.
Андрій Томіленко, начальник кафедри гуманітарних наук та іноземних мов ЧІПБ: "Віктор Кібенок і Володимир Правик ще будучи курсантами 34-го навчального взводу. По їхньому безсмертному подвигу створили стелу героїв Чорнобиля".
Десятки фото, сотні досягнень та тисячі героїв. Історію кожного Андрій Григорович знає на пам’ять. Чоловік викладає у пожежному інституті майже 20 років. За цей час він очолив кафедру, збудував сім’ю та виростив двох дітей. Та через можливе закриття інституту, Андрію Григоривичу доведеться починати все спочатку. До всього – ще й у новому місті.
Андрій Томіленко, начальник кафедри гуманітарних наук та іноземних мов ЧІПБ: "Це сім’ї, це, по суті справи, – наші дружини, діти. І під час проведення такого реформування особливо постає питання, що буде із нашим молодим офіцерським складом. Ці питання, звісно, що обговорюються в нашій сім’ї. Ми задумуємося, що робити далі. І взагалі – як жити в таких умовах".
Черкаський пожежний інститут – єдиний профільний заклад, де активно впроваджують дистанційне навчання. Студенти та курсанти відточують свої професійні навички як на теорії, так і на практиці.
Для багатьох пожежний інститут дав змогу здобути омріяну професію, не покидаючи рідного дому, каже Олександр. Інакше, корінному черкасцю довелося б вчитися у Львові чи в Харкові. Бо таких профільних навчальних заклади усього три на всю країну.
Олександр Гергель, курсант ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля: "Не хотілося б розглядати такий варіант закриття нашого навчального закладу. Але, все ж таки, 700 км до Львову буде досить накладно, щоб на вихідні приїхати додому не буде просто можливості".
Був академією став інститутом. Реформування цього навчального закладу розпочалося ще у 2013 році, пригадують його працівники. Тоді пожежний інститут увійшов до складу харківського університету. Тепер же владці взялися за його повну ліквідацію, каже керівництво інституту. Хоча повноважень на це й не мають.
Олександр Тищенко, в.о. начальника ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля: "Незаконне рішення Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вони не мали таких прав і повноважень ліквідовувати навчальний заклад. Якщо така процедура відбувається, то це компетенція Кабінету Міністрів".
Відвойовувати пожежний інститут взялися й обласні владці. Голова облради Валентина Коваленко дійшла аж до Парламенту. Бо вважає таку оптимізацію незаконною. Бо вона відбувається без погодження з ОДА, облрадою та понад двохтисячним колективом інституту.
Валентина Коваленко, голова Черкаської облради: "Якраз це той факт, де можна підозрювати чиїсь меркантильні інтереси. Нас підтримали і, мало того,один із депутатів, членів цієї комісії,запропонував звернутися до генеральної прокуратури".
Рішуче проти закриття "пожежки" й міський голова.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Я звернувся вже до Президента України, до прем’єр-міністра з проханням переглянути це рішення, лишити в спокої наш Інститут пожежної безпеки, дати можливість йому функціонувати".
Недопустити закриття Черкаського пожежного інституту пообіцяли вже й чимало нардепів. А от Екологічний комітет Верховної Ради звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням перевірити законність "оптимізації" черкаського вишу.