Нота протесту. Черкаські євромайданівці скаржаться прокуратурі на дії міліції. Нагадаю, 5 січня правоохоронці зірвали показ фільму про маєтки Януковича. У штурханині, яку вони спровокували, постраждали мітингувальники. Крім того, міліціанти побили й апаратуру. Ці та інші факти активісти виклали у колективній скарзі до міської прокуратури.
На заклик активістів нещодавно створеної громадської організації «Майдан» прийти під прокуратуру відгукнулися до півсотні черкасців. Сюди у розпал робочого дня прийшли переважно пенсіонери. Більшість присутніх – учасники подій, що розгорнулися під палацом дитячої та юнацької творчості 5 січня.
Валентина Олещенко, черкащанка: «Мене дуже там побили. Поштовхали так, що я сьогодні перший день встала. В груди вдарили, пальці сині потоптані».
Олександр Дувінський, черкасець: «Я пришел как участник событий 5 января. Тогда мы собирались просмотреть фильм о нашем Президенте. Мне не позволили этого сделать. Я возмущен».
Анатолій Бондаренко, голова обласної організації ВО «Батьківщина»: «Сьогоднішня акція наша – це колективне звернення до прокуратури про бездіяльність міліції. Перше питання: хто дав наказ «Грифону» розігнати мирну акцію 5 січня. Крім того, ми вимагаємо розслідувати напад на водія агітаційного автобусу «Батьківщини» та багато інших вимог».
До приходу активістів у прокуратурі підготувалися завчасно. Приміщення відгородили стрічками. А тротуар перед входом загородили вантажівками, начебто, приватної ремонтної фірми. Назвати її та представитися робітники на камеру не схотіли.
Ремонтник: «Приїхали о 12 годині, виявили пошкодження кабелю, чекаємо матеріалів, а тут набігли люди і заважають нам працювати».
Попри імпровізовані барикади до мітингувальників одразу вийшов прокурор.
Олександр Бейцюк, прокурор міської прокуратури: «У вас є письмові звернення? Я зможу прийняти. Прокурор зараз на місці. Він працює, чекає».
На письмову колективну скаргу прокурору довелося чекати більш ніж півгодини – у планах активістів було й помітингувати. Щоправда, таку боротьбу за благі наміри не оцінили автовласники. Через брак місця під прокуратурою люди стали вимушеною перешкодою для водіїв.