Замість освоєння нот – збір коштів. Мова йде про вихованців першої черкаської музичної школи. Півроку тому її учні самотужки почали збирати кошти для порятунку тяжкохворої вчительки. Жінка потребувала дороговартісної операції на серці. Завдяки небайдужості маленьких вокалістів, необхідну для порятунку суму вдалося зібрати за лічені місяці. І після тривалого лікування викладачка знову повернулася до роботи. Про дорослий вчинок маленьких черкащан розповість Вікторія Хамаза.
Ксенія, мама вокалістки: "Візьміть себе в руки, зберіть всі свої клітинки й одужуйте. Ми дуже вас потребуємо. Ми дуже скучаємо за вами, вони не можуть без вас. Це ціла трагедія".
Хвилювання та неприховані емоції. Це відео відзняте на початку минулого року. Батьки та учні першої музичної гімназії у розпачі. Їхня незмінна викладачка вокалу Лідія Мусеровська раптово занедужала. Тоді за її порятунок беруться діти. Й самотужки організовують збір коштів.
Перше заняття після тривалої перерви. Разом із Лідією Мусеровською до вокального кабінету нарешті повернулася справжня музика. Задля цього жінка боролася щодня останні півроку. І лише у рідному кабінеті, вперше за довгий час, відчула себе живою, каже вона.
Лідія Мусеровська, викладачка вокалу: "Це моє життя, для мене повернення на роботу – це моє життя. Я цим живу. Сорок три роки працюю, вищу категорію маю і я не змогла відкласти гроші на цю операцію. Для мене це дуже дорого. Мені було приємно, що такі діти добрі, чуйні".
Аби повернути до життя Лідію Олексіївну, її учні працювали, не покладаючи рук останні півроку. Діти організовували благодійні концерти, зверталися до пересічних містян та владців із одним єдиним проханням – урятувати свого вчителя. І їх почули.
Діана, учениця: "Гуртом до нас прийшла ця думка. Люди відгукнулися, зупинялися, питали, куди можна кошти відправити. Підтримка, телефонні дзвінки, коли ми приходили до неї провідати, спитати як справи. Це надзвичайно важливо".
Павло, учень: "Навідував, телефонував теж, збирав кошти. Підтримка, лікування, кошти і всі підтримували її".
За лічені місяці діти разом із адміністрацією музичної школи допомогли зібрати рятівні п’ятдесят тисяч гривень. Лідія Олексіївна пережила тяжку операцію. Та попри всі застереження лікарів, за першої нагоди повернулася до роботи.
Юлія Темченко, директор музичної школи №1: "За два тижні перебування на педагогічній роботі, вона встигла з’їздити на два конкурси і привезти нам гран-прі зі столиці і перші місця. Це фактично нереально після такої операції".
Нині викладачка разом із учнями продовжує будувати плани на майбутнє. Попереду, каже жінка, ще чимало конкурсів та перемог. Недуг же допоміг їй зрозуміти найголовніше.
Лідія Мусеровська, викладачка вокалу: "Ця підтримка дуже важлива була, я розуміла. Що я їй потрібна. І коли мололася Богу, то казала, що Боже, ти бачиш, я ще не все зробила на цій землі".