Черкаські вогнеборці при параді. Вони відзначають 200-річчя з дня заснування пожежної служби. Люди з героїчною професією знають ціну життя. Вони оберігали від полум’я не одне покоління. Допомагає їм в цьому техніка. Тож із нагоди свята вулицями міста проїхалися сучасні пожежні машини та раритетні авто. Кінцевою зупинкою автоколони стала площа біля Черкаської обласної філармонії.
Професійне свято рятувальників розпочалося урочистим відкриттям пам’ятника пожежника Черкащини. Місце події – міське управлінням ГУ МНС України в Черкаській області. Черкаський і канівський Митрополит Сафроній освятив монумент. Начальник ГУ МНС області Віктор Гвоздь зазначив: цей величний пам’ятник є задумом усього колективу еменесників. Додав, нарешті збулася мрія багатьох поколінь рятувальників Черкащини.
Віктор Гвоздь, начальник ГУ МНС України в Черкаській області: «Всіма своїми справами наші діди та прадіди, наші ветерани, наша молодь заслужили, щоб пожежна охорона Черкащини мала і своє святе місце».
Автором монумента став черкаський скульптор Іван Фізер. Він зобразив героя-вогнеборця, який щодня своєю нелегкою працею намагається захистити суспільство та людей від вогню. Матеріал, із якого художник виготовив пам’ятник, – кераміка. Він доступний, але й з ним мороки вистачило, говорить Іван Фізер.
Іван Фізер, заслужений художник України: «Я не хотів би мати вигляд героєм. Я такий же будівник, як і всі інші. Я робив свою роботу, це є деякою мірою авантюра, тому що з таким матеріалом майже ніхто не працює в Україні».
Співробітники та ветерани пожежно-рятувальної служби, курсанти Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та багато черкащан прийшли подивитися на святе місце. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх, хто загинув під час виконання своїх службових обов’язків. Далі свято продовжилось на вулицях міста. Автоколона рятувальної техніки під супровід сирен і блимання ліхтарів рухалася по місту. Попереду реставрована пожежна автоцистерна, вік якої перевалив за півсторіччя. Кінцевою зупинкою автоколони стала площа біля Черкаської обласної філармонії. Далі найцікавіше: до рятувального спорядження можна було доторкнутись, приміряти, потримати в руках і відчути себе справжнім рятувальником.
Сергій, місцевий житель: «Я сьогодні вперше в житті сів за кермо пожежної машини».
Завершилося святкування концертом в обласній філармонії.