Черкасці взялися опановувати паркур. Це пересування містом з використанням різноманітних акробатичних та гімнастичних трюків. Поки що любителів екстремального виду спорту зо три десятки. Та вони вже демонструють чималі успіхи. Зі спортсменами-відчайдухами спілкувалася наша Вікторія Хамаза.
Вони не ходять, а літають. І так вже не перший рік. Це черкаські першопрохідці паркуру. Ці юнаки самостійно опановують екстремальне мистецтво пересування містом. Будь-які перешкоди вони долають за допомогою акробатичних трюків, каже Роман. Він у команді наймолодший. Та вже демонструє чималі успіхи.
Роман, паркурщик: "Поставив ціль зробити подвійне заднє сальто, і ти все ближче до цієї цілі. Так, є складні елементи, але їх можна подолати. Тільки потрібно страх в собі відчути, взяти і зробити"
Ні дня без тренувань не може й 17-річний Ілля. Він опановує екстремальний вид спорту вже два роки. За цей час, зізнається, не раз дивував оточуючих.
Ілля, паркурщик: "Спробував колись сальто, потім дізнався від хлопців, що можна різні трюки робити і так вийшло, що почав з ними займатися. Люди дивляться на нас, ніби ми якісь навіжені, скачемо тут, але багатьом подобається"
А це черкаський гуру паркуру – Іван. У свої 17-ть він вже має десятирічний спортивний стаж. Любов до екстремального виду спорту, зізнається, коштувала йому чимало травм. Бо все доводилося освоювати самотужки.
Іван, паркурщик: "За цей час було дуже багато різних травм, переломів, вивихів, розтягнень. Не думав кинути. Мені це подобається. Я не можу це кинути через якусь травму. Розвивається координація, фізична підготовка"
Нині черкаські екстремали об’єдналися у команду. Хлопці стали бажаними гостями на різноманітних талант-шоу та навіть обзавелися власною групою. Там дивують містян відео з різноманітними трюками. Та для повноцінного розвитку паркуру у Черкасах самого бажання спортсменів замало. Без підтримки владців, каже Руслан, ніяк. Спортсменам вкрай бракує місця для тренувань.
Руслан, паркурщик: "Тому що ми тренуємося на траві, де багато скла, коріння, каміння різного. Де більше шансів, що ти травмуєшся, поріжешся і буде якась серйозна травма. Тому треба хоча б якийсь мінімальний паркур-майданчик"
Нині черкаські трейсери готуються до нового змагального сезону. Та чи буде він вдалим – залежить не лише від них. Адже без місця для тренувань хлопці вимушені займатися на непристосованих майданчиках. А це – не лише впливає на результат, але й загрожує їхньому життю