Тисячний колектив Черкаської ТЕЦ піднявся відстоювати своє підприємство. Енергетики просять захистити їх від "депутатів-популістів". Ті, нагадаю, заходилися передавати ТЕЦ у власність міста. Вже і звернення до Президента написали. Така ініціатива колектив шокувала. Люди збурені і готові навіть до протестів. Олена Берестенко продовжить.
На черкаській ТЕЦ пан Петро працює чотири десятиліття. І лише останній тиждень, каже, побоюється за своє робоче майбутнє. Усе – через міських обранців. Ті, нарікає чоловік, заходилися передавати ТЕЦ у власність міста. Не спитавши думки колективу.
Петро Громадський, працівник Черкаської ТЕЦ: "Зараз гроші виділяються і на ремонт, і на зарплату. І на підприємстві люди живуть нормально. Тепер хтось хоче поділити нас, це понизить рівень життя наш. А може навіть до зупинки довести. Кожна оця зміни власника буде відбиватись на житті кожного працівника".
Що трудовий колектив проти – підтверджує і голова профкому.
Іван Починков, голова профспілки: "Нас, как стадо баранов, из одного хлева перегоняют в другой. Не спросив при этом, хотим мы этого или нет. Смена владельца это, как правило, всегда потеря рабочих мест. Какова судьба нашего коллективного договора? Люди возмущены этим".
Тутешні працівники вже і відкрите звернення до Президента та Прем’єра написали. Із проханням "захистити від популізму" черкаських депутатів.
Наталія Бажанова, голова правління ПАТ "Черкаське хімволокно": "Припинити втягувати наше підприємство у свої інтриги та бізнесові розборки. А в разі зацікавленості у роботі черкаської ТЕЦ, запрошуємо до нас на екскурсію".
Наталія Бажанова, голова правління ПАТ "Черкаське хімволокно": "Как только начинается предвыборная кампания, вокруг нас поднимают вопрос "а вот давайте". Причем, разные выдвиженцы за наш счет хотят получить какие-то дополнительные бонусы".
Подальшою долею підприємства неабияк переймається і його директор. Володимир Бондаренко аргументує: попри війну і економічну кризу, ТЕЦ працює на повну. А тисячний колектив енергетиків живе, як одна сім’я. Навіщо ділити підприємство, та і як взагалі це можна зробити, тутешньому керівництву невтямки.
Наталія Бажанова, голова правління ПАТ "Черкаське хімволокно": "Мы предприятие Министерства энергетики и угольной промышленности. А "Теплокомунэнерго" – это предприятие жилищно-коммунального хозяйства. То есть, как совмещать два вообще несовместимых предприятия?"