Черкаські схили перетворились на смертельну небезпеку. Приватні забудови на кручі "пливуть" на ті, що внизу. Такої біди, кажуть місцеві, тут досі не відали. Усі ж спроби самотужки укріпити схил – марні. Подробиці у сюжеті.
Провулок Старий. І проблеми у тутешніх теж не нові. Місцеві кажуть: живуть у постійному страху. Свої схили щороку укріплюють. І роблять це хто, як може. Та ось цей саморобний "бастіон" пенсіонерки Катерини Іванівни не витримав останньої зливи. Тут мешкає вже понад 40 років, каже жінка. Та щоб так сильно руйнувався схил – досі не бачила. Катерина Іванівна припускає: попливли схили через неслухняних сусідів.
Катерина Іванівна, жителька м. Черкаси: "Там був бузок, дерева там були, а вони повирізали. Ми просили не різати, бо гора усуватиметься"
Сусіди ж знизу запевняють: дерев не чіпали. Навпаки, говорять, укріплювали схил рослинами з міцним корінням. Розбіжності у словах зрештою сварять сусідів.
Не сваритись, а діяти, радить муніципальний інспектор Олександр Давиденко. Бо винних, тут, каже, не знайти. Руйнуватися схил міг, як через свій поважний вік, так і через сусідські забудови. Та, найперше, все ж радить Катерині Іванівні прибрати свого вагончика. Хоч той і простояв на схилі без жодних проблем 20 років.
Олександр Давиденко, начальник управління інспектування Черкаської міськради: "На нашу думку, саме він чинить навантаження на схил. Там у ньому різний крам"
Давиденко радить людям звертатися за допомогою до комунальників. Історичні схили, говорить, треба рятувати якнайшвидше. Тим паче, вартість робіт з укріплення – мізерна. Це якщо порівнювати із можливими трагічними наслідками.