Із книжних сторінок на музейні стенди. Черкаські школярі відтворили найвідоміші твори Тараса Шевченка. Хто з паперу, а хто із глини. Свою творчість малі митці презентували на щорічній виставці. Зо три десятки їхніх кращих робіт нині представлені в Художньому музеї міста.
– Над цими детальками я працювала більше всього, бо вони малі.
Уся творчість великого Кобзаря в одній витинанці. Віра намагалася зібрати до купи найвідоміші образи Шевченка. Для цього, говорить, перечитала чимало його творів. Дівчинка трудилася над своєю роботою півмісяця.
Віра Тимошенко, учасниця виставки: «Творчість Шевченка треба зрозуміти. Вона актуальна навіть у наші часи, бо Шевченко – пророк».
Свою любов до Кобзаря переніс на папір і 10-річний Сашко. У своїй витинанці втілив вірш «Садок вишневий коло хати».
Олександр Варченко, учасник виставки: «Прочитав цей вірш і мені він дуже сподобався, я вирішив його зобразити. Я вирізав вишні, дерево, яблука вирізав».
Сашка так захопила творчість Шевченка, що одним твором він не обмежився.
– I сонце спатоньки зове, у синє море: покриває рожевою пеленою, мов мати дитину.
Таким ентузіазмом своїх вихованців не натішиться керівник студії «Сходинки» Галина Тимошенко. Говорить: попри юний вік, діти попрацювали на славу.
Галина Тимошенко, керівник студії «Сходинки»: «Є діти, які працюють над витинанкою і місяць, і два, і три. А є й ті, які швидше роблять. Але десь близько місяця на роботу йде».
Цю виставку в Черкасах проводять вже кілька років поспіль. Її учасники – винятково діти. Найменшому – 7 років.
Марина Бакланова, директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР: «Настільки серйозно і глибоко сприйняли слова нашого Кобзаря. Не просто сприйняли, а пережили і переклали на папір або вироби із глини».
Дитячі витинанки та поробки показуватимуть у Художньому музеї до 7 квітня.