Із уроків одразу на підприємство. І так вже тиждень. Черкаські школярі ходять на гостини до працівників "ТЕМПу". Все – аби побільше дізнатися про ази робітничих професій. На чергових відвідинах побували й наші кореспонденти.
Із ранцями та у повному складі. Школярі ступають на "нову землю". Замість звичного шкільного подвір’я – у них перед очима величезне підприємство.
Після короткої історичної довідки, школярі переступають поріг підприємства. Очі розбігаються навіть у найбільш стриманих. Малечі показують секрети виготовлення королівських матраців.
Від залізного скелету – до тканинних м’язів. Школярам показують всі етапи виготовлення продукції.
Дмитро, школяр: "Досить складно їх виготовляти. Там спочатку роблять корпус, потім обшивають їх"
Від м’яких перин – до металевих конструкцій. Найбільше малих вражають доробки ось цього цеху. Тут вони бачать і знайомі тренажери, і спортивні майданчики ще у розробці.
Аліна Іванівна, вчитель ЗОШ №2: "Учні зараз у дев’ятому класі. І певна частина учнів знаходиться на тому етапі, коли вони обирають майбутню спеціальність. Я сподіваюся на те, що деякі учні у майбутньому працюватимуть на даному заводі"
Про майбутнє працевлаштування говорить і начальник цеху. Запевняє: на підприємстві роботи вистачить усім.
Микола Михайлович, начальник виробництва: "Ознайомлюються з професіями зварника, слюсаря, на роботі працюють, лазері. Механіками хтось із них буде, а хто інженерами. Робота для чоловіків, але для дівчат теж є. У нас штамповщицями, на кранах працюють, у конструкторський відділ"
Аліна, школярка: "Ніхто не знає, де працювати. Ось є можливість працювати на такому заводі. Діти дізнаються, що відбувається в країні і які заводи є"
Справжній фурор на школярів справляє ось ця майстерня. Тут виготовляють деталі для найвідомішого чотирьохколісного світу.
Кирило, школяр: "Найбільше сподобалося – деталі від "Порше". Я навіть не знав, що у такому місті, як Черкаси, можуть виготовляти машини на такому рівні"
Такі екскурсії проводитимуть й надалі. Аби закохати у робітничу професію якомога більше школярів.