Ремонтний фініш при фінансовій нестачі. Так черкаські школи готуються до навчального року. Їх узявся інспектувати міський голова. Перевірив, що зробили, а що для закладів стало непідйомним. Чим виявилися роботи для освітян – благом чи тягарем – розкаже Яна Федоровська.
Максимальний результат за мінімум фінансів. Таке за мету поставили у восьмій школі. Вона в лідерах з ремонтних звершень. Там розпочали з утеплення. Обшарпані вікна, упевнені, то минувшина для більшості кабінетів та коридорів.
Інна Куликова, технічний працівник: "Тяжко було їх і мити, і холодно було діткам. А тепер добре, що полегшили нам наш труд, ми можемо тепер легко вимивати. Буде чисто й гарно, і тепло й затишно нашим діткам."
Їх замінили на євровікна. Тест на якість роботи взявся проводити міський голова Сергій Одарич. Результат перевіряє особисто, аби вкладені кошти не пішли намарно.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: "Ви бачте, ця піна вона має контакт із зовнішнім середовищем через два-три роки почне усихати, тріскатися. І у вас буде просто щілина, яка буде дути наскрізь."
Їх директор обіцяє справно ліквідувати. Потому веде мера у навчальні класи. Тут демонструє результат зсередини. До євроконстуркцій, додає, покращують й інтер’єр.
Ольга Ус, вчитель: "Прибирали, підлогу фарбували. Ми ремонт робимо щороку, діти заходять у нові класи чисті."
Вартість проекту, говорить директор, тільки по вікнах – у межах мільйона. Ще на часі майже два десятки конструкцій. Та після цього, каже, наступає новий фронт робіт.
Тетяна Саєнко, директор: "Треба робити підвісну стелю по коридорах, треба дивитися по підлозі, яка дуже страшна у нас. У нас же дерев’яна підлога."
Перед міським головою хизується і новеньким спортзалом. Тут, говорить, ремонт зробили нещодавно. Тепер справа – за поповненням інвентарю. З цим Сергій Одарич обіцяє підсобити.
Павло Михайлюк, вчитель фізичного виховання: "Наприклад м’ячі: баскетбольні, футбольні, волейбольні. Мати може, вони є, але постійно виходять з ладу."
Директор бідкається: з ладу посеред навчального сезону вийшов і один з дівочих туалетів. Та й решта санвузлів потребують серйозних реконструкцій.
Тетяна Саєнко, директор: "В нас в цьому році виділені 150 тис. грн. саме на ремонт ось цього аварійного туалету. Але ремонтувати його окремо від інших не можна, тому що система каналізаційна зав’язана на всі туалети."
Міський голова каже: проблеми черкаських шкіл подібні. Про них, додає, знають. І вже за перших фінансових можливостей спрямують кошти на освіту.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: "Загалом я дуже задоволений обсягами робіт, які виконані в цьому році, в попередньому. Загалом майже немає претензій по якості. Хоча деякі недоліки, які не передбачені проектом, їх треба усунути. Думаю, громадські організації допоможуть по облаштуванню спортивних майданчиків у дворі школи, бо ними користуються не лише школярі, а й жителі сусідніх будинків, гуртожитків."
Тест на підготовку до навчального року ця школа склала. Хоч директор додає: мріє облаштувати ще й басейн. Його планують звести вже після повної модернізації.