Черкаські правоохоронці всерйоз взялися за чистку у своїх лавах. З початку цього року проти представників особового складу порушили 87 кримінальних справ, а до адміністративної відповідальності притягнули більше 100 осіб. Новобранці проходять ретельний відбір. Спеціально для цього приУМВС в Черкаській області створили центр практичної психології. Там майбутніх захисників правопорядку тестують на службову відповідність. За якими критеріями відбирають міліціянтів, знають наші кореспонденти.
Рівень довіри населення до міліції впродовж останніх років був не надто високим. Проте, констатують правоохоронці, ситуація повільно, але впевнено покращується. А все через те, вважають міліціонери, що вони самі почали більш прискіпливо ставитися до своїх колег.
Сергій Радченко, начальник управління кадрового забезпечення УМВС в Черкаській області: «На сьогодні за 10 місяців вже порушено кілька кримінальних справ проти працівників міліції за порушення законодавства, за порушення дисципліни, за порушення транспортної дисципліни, правил дорожнього руху».
З початку нинішнього року кримінальні справи порушено проти 87 правоохоронців.Із них 24 звільнено зі служби. Більше ста осіб притягнули до адміністративної відповідальності. Процес так званої «зачистки» правоохоронці припиняти не збираються.
Сергій Радченко, начальник управління кадрового забезпечення УМВС в Черкаській області: «Я хочу звернутись до громадян, якщо вони мають інформацію про негідну поведінку працівників міліції, про порушення законності, щодо хабарництва».
За словами правоохоронців, по кожному зверненню громадян проводитимуть службове розслідування. Без уваги не залишать жодну скаргу. Така співпраця поступово поверне довіру людей до міліції, сподіваються тут.
Нову ж зміну до лав правоохоронців ретельно перевіряють на службову відповідність. Окрім вищої освіти та служби в армії, є чимало й інших критеріїв.
Сергій Радченко, начальник управління кадрового забезпечення УМВС в Черкаській області: «Коли ми беремо людину на службу в органи внутрішніх справ, він пише диктант із української мови, здає заліки по фізичній підготовці, проходев центрі психологічної підготовки тестування».
Особлива гордість правоохоронців – центр психологічної підготовки, який є одним із найкращих в Україні. Тут тестують не лише новачків, а й досвідчених співробітників. Через цей центр відбуваються і всі підвищення по службі. Тут працюють також і з тими, хто потребує кваліфікованої психологічної допомоги.
Руслан Горяченко, начальник центру практичної психології УМВС в Черкаській області: «Особливо працюємо, коли він у надзвичайних ситуаціях, наприклад, застосування зброї. Це стресова ситуація і тоді потрібна допомога психолога».
Проте постійні перевірки особового складу та ретельний відбір новачків мають і зворотний бік. Правоохоронці скаржаться набрак співробітників. Особливо це відчутнов патрульних службах. А дільничих міліціонерів у Черкасах взагалі 20. Тому правоохоронці запрошують до своїх лав усіх бажаючих. Серед найсильніших аргументів називають зарплатув мінімум 1700 гривеньі вихід на пенсіюв 45 років.