Черкаські пологові будинки запрацюють по-новому. В одному – обстежуватимуть і лікуватимуть, в іншому – братимуться за репродукцію та безпліддя. Але жінки народжуватимуть в обох. Щоб оптимізувати та покращити якість надання медичних послуг, міська влада впроваджує непопулярні реформи: зменшує ліжко-місця та об’єднує відділення. Журналісти ВІККА-НОВИН уже бачили приміщення відділення гінекології другого пологового будинку, куди збирається переїхати друга лікарня. Сьогодні в сюжеті – перший пологовий будинок. Саме сюди має перебратися гінекологія з Конєва.
На території першого пологового два відділення обласного підпорядкування. Один поверх орендує Центр планування сім’ї, ще один займає медико-генетична лабораторія. На ці площі планують перевести гінекологію з другого пологового. Щоб відділення мало змогу надавати повноцінну допомогу, без ремонту не обійтися. Фахівці вже й суму порахували. На все про все – 600 тис. грн. Головний лікар першого пологового будинку Володимир Зеленько переконаний: такі зміни на краще.
Володимир Зеленько, головний лікар Черкаського пологового будинку №1: «Під цим поверхом, куди планують перевести гінекології з другого пологового будинку, розташована наша гінекологія. Є ліфтове сполучення всіх поверхів із операційним блоком гінекології».
Злиття двох гінекологій – це ще не все. Аби оптимізувати роботу відділень, доведеться скоротити ліжка.
Ірина Сагайдачна, заступник директора департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «За 2010 рік 7 тисяч ліжко-днів не використано, а це в грошах 2 млн. грн. Це значить, що ліжко просто простояло. А на нього витрачали кошти, закладені в кошторисі закладу».
Тепер медики рахуватимуть кожну копійку. Вже цього року їм не вистачає 30 млн. грн. Утім, на кадрах не економитимуть. Департамент запевнив: усім медичним працівникам знайдеться робота. У першому пологовому незабаром відкриють сучасне відділення. Там створять всі умови навіть для партнерських пологів. Медики впроваджуватимуть нові перинатальні технології.
Сергій Миколенко, заступник головного лікаря Черкаського пологового будинку №1: «Виділили коштів немало – 2 млн. грн. Закуплятимемо меблі, обладнання, щоб краще діагностувати наших жінок».
Покращити рівень надання медичної допомоги та зменшити витрати. Над цим медики мізкують давно. Директор департаменту Олег Стадник пропонує своє бачення розвитку акушерської справи.
Олег Стадник, директор Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Один пологовий будинок має зосередитись на фізіології, незначних патологіях при пологах. Інший займатиметься невиношеннями, репродуктивною сферою жінок, проблемами безпліддя».
Економія та реорганізація – це не просто ідеї та пропозиції чиновників. Усі реформи прописані в програмі соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011 рік.