Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські освітяни долучилися до пошуку символу міста

Черкаські освітяни долучилися до пошуку символу міста

-

- Advertisment -

Черкаські освітяни долучилися до пошуку символу міста. Щоб їм було легше зорієнтуватися у претендентах, громадська організація «Рідне місто Черкаси» влаштувала тематичну презентацію. Вона ще влітку ініціювала обговорення символіки міста. Тоді в ньому взяли участь історики, політики, громадські діячі, художники та дизайнери. За результатами жвавої дискусії, натепер за звання «символ міста» борються чайка, полуниця, козак і шахівниця. Подробиці СИМВОЛічної презентації – в наступному сюжеті.

Це кадри з програми телеканалу «ВІККА». У ній над символікою міста ламають голови не лише пересічні містяни, а й фахівці. На їхню думку, головними претендентами називатися символом міста натепер є козак, полуниця, шахівниця та чайка. За останню – голова громадської організації «Рідне місто Черкаси».
Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради: «Саме чайка над хвилями може уособлювати в собі ту родзинку, яку мають Черкаси з-поміж інших міст України. Тим більше, вона колись і була символом нашого міста, може передавати дух наш із вами, як жителів міста».
Щоби й інші визначилися, Сергій Отрешко зініціював випуск пізнавального диску про символи міста. На ньому і ВІККівська програма, і неформальний гімн громадської організації. Автори – юнаки з гурту «Спів братів».
Першим презентаційний диск побачили черкаські студенти. Тепер черга керівників міських шкіл.

Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Те, що сьогодні цю тему порушують і вона цікавить небайдужих людей у місті, є початком великої ідеї, яка в майбутньому об’єднає нас із вами, зробить патріотами нашого міста не на словах».

Освітяни щодо символу Черкас поки не єдині в думці. А от директорка школи № 28 уже визначилася. Вона – корінна черкащанка.
Тетяна Скорик, директор Черкаської школи № 28: «Мені доводиться спілкуватися з керівниками шкіл із інших міст, особливо західних регіонів. Для них Дніпро – це щось казково-чудове. Коли вони збираються кудись їхати, то кажуть, що хотілося б ще раз в Черкаси, оскільки там є Дніпро».
Невдовзі всі шкільні бібліотеки матимуть пізнавальні диски про символи Черкас. Пилом точно не припадатимуть, запевняють освітяни. Бо таке дослідження знадобиться у викладанні краєзнавства.
Тетяна Скорик, диртекор Черкаської школи № 28: «Ми зробимо таку презентацію у школі, щоб діти долучилися, щоб вони розуміли, що в міста є свої символи. Можливо, діти щось своє запропонують. Ми почуємо дитячу думку, а вона завжди буває щирою, що ж все-таки – полуниця, чайка чи дніпрова хвиля».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Хто організовує суспільно корисні роботи «Армії відновлення»?

Війна вплинула на зайнятість населення, зруйнувала багато робочих місць. Проект «Армія відновлення» запроваджено Урядом України восени 2022 року з...

«Черкаські Мавпи» зіграють на благодійному турнірі в Івано-Франківську

З 20 по 22 вересня в Івано-Франківську відбудеться благодійний турнір з баскетболу до Дня захисників та захисниць України. Про...

Цікаве:

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...

Ультрафільтрація: новий рівень очищення води

Проблема якості питної води стає дедалі актуальнішою для багатьох...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x