Підступна крига. Попри плюсовий температурний режим, любителів зимової риболовлі з льоду не зігнати. Аби запобігти трагічним випадкам, рятувальники вирішили виходити в рейди. Майстер-класи рибалкам-екстрималам проводять прямо на Дніпрі. Бачила усе Яна Федоровська.
Рятувальний круг Анатолій кидає зі снайперською точністю. Каже, за кілька років роботи добре відточив майстерність. Головне у цій справі – практика.
Анатолій, рятувальник: "В основному за першим разом докидаю. Ніяких секретів нема, просто кидаєш і все, головне прицілюватись і розрахунок до відстані, щоб сили хватило докинуть".
Тезка та колега Анатолія оперує повітряним пожежним рукавом, по-простому – "соломинкою". Говорить, такий пристрій може витягти людину з ополонки на відстані кількох метрів.
У міському відділі надзвичайників про підступи льоду добре знають. Застерігають, зимова риболовля – це ризикований виклик долі.
Євген Колінько, провідний фахівець Черкаського міського відділу ДСНС у Черкаській області: "Льод буде і 20 см, але можна найти десь промілину і попасти на товщину льоду 4-5 см і людина може провалитися. Паніка призводить до того, що людина може захлинутися водою і потонути. Переохолодження настає через одну хвилину".
Та затяті рибалки правила поведінки на льоду, говорять, і без того знають на зубок. Бо вчилися на власному досвіді.
Очільник черкаських рятувальників Андрій Хижняк переконує, результат від таких рейдів є. Бо порівняно з 2013 роком, статистику врятованих покращили в рази.
Андрій Хижняк, очільник міського відділу Управління ДСНС Черкаської області: "За минулий рік на водних об’єктах міста Черкаси загинуло 6 осіб. Також минулий рік врятовано 1 особу на воді. Це теж завдячуючи рятувальникам і практичним відпрацюванням, які ми зараз робимо".
У сезон подібні рейди рятувальники проводять принагідно. Як от нині, коли температура плюсова, а рибалок-екстрималів із льоду не зігнати.