Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські музеї відкрили свої двері для опівнічників

Черкаські музеї відкрили свої двері для опівнічників

-

- Advertisment -

Життя у музеї «after dark». Черкаси вже вдруге долучилися до міжнародної акції «Ніч у музеї». 18 травня – єдиний день року, коли музеї відкривають двері вночі. Батьківщиною акції є Берлін. Уперше музеї вночі запрацювали там 1997 року. Ця акція розкриває потенціал сучасних музеїв і долучає молодь до них. На відміну від решти виставок, акція «Ніч в музеї» починається в той час, коли музеї зазвичай вже не працюють. Уже в сутінках до Черкаського Художнього завітала Марина Лук’яненко. Найцікавіше далі у спеціальному репортажі.

Веселку навколо Черкаського Художнього цього вечора створили тутешні велолюбителі. Говорять, на щастя! Поряд із веселкою – майстри хенд-мейду.

Яніна Танцюра, майстриня: «У моєму куточку можна побачити кавові іграшки та іграшки з мішковини, інтер’єрні дерева».

Молода художниця Ірина Тищенко чи не вперше демонструє свої роботи широкому загалу.

Ірина Тищенко, художниця: «Ці роботи є початком моєї персональної виставки «Емоції та почуття».

Художниця вже встигла зобразити ненависть, гордість, біль і образу. Далі, говорить мисткиня, буде. Поблизу майстриня хенд-мейду Ірина Терещенко. Пригадує, якою була минулорічна ніч у музеї.

Ірина Терещенко, майстриня: «Це незвично, коли музей працює не в день, а вночі».

На правах господині вечора надіями та сподіваннями ділиться директорка Черкаського Художнього Ольга Гладун. Говорить: «Ніч у музеї-2» здивує всіх.

Ольга Гладун, директор Черкаського художнього музею: «До нас потужно йдуть діти, молодь, ми дивимося на експозиції, не як на традиційний музейний експонат, а як на живий арт-об’єкт».

Знімальна група ВІККА-НОВИН прямує далі. На першому поверсі музею так само людно, як і надворі. Денис Ратушний тут презентує серію своїх графічних робіт. Над добіркою працював упродовж місяця. Творив у Києві.

Денис Ратушний, художник: «тема «Доблесть и честь – глазами не прочесть». Я вважаю, що доблесть і честь треба відчути з середини, усіма фібрами душі».

Вирують музейні пристрасті і на другому поверсі. В одній із кімнат нове життя в середньовічне полотно невідомого художника вдихнула Світлана Тихомирова. На полотні – площа Сан Марка у Венеції в очікуванні венеціанського фестивалю масок.

Світлана Тихомирова, художниця: «Моя ідея полягала у тому, що ці ниточки – провідники від людей, це думки, розмови на передодні Венеціанського фестивалю».

Зовсім поряд – чайна церемонія. Тут відвідувачі «Ночі» можуть із головою пірнути у світ чаю, релаксу та медитацій.

Анна Пелих, відвідувачка: «Чайна церемонія – прекрасна, дуже медитативна».

Цьогорічна «Ніч у музеї» рясніє майстер-класами. Приміром, тут вирізають витинанки. Усіх охочих навчають студенти Черкаського Національного.

Лілія Полудень, старший викладач образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «сьогодні дівчатки витинають листівки, серця, квіточки».

Олександра, зачувши про таку нагоду, відразу згодилася. Сподівається, коханий подарунку зрадіє.

Олександра Ганич, учасниця майстер-класу: «Роблю витинанку для коханого».

У кімнаті поряд навчають флористичним штучкам. За словами пані Надії, карнавал без свічок і живих квітів – не карнавал.

Надія Груздєва, дизайнер-флорист: «Композицію робимо із підруч6ного матеріалу, трішки є спеціалізованих штучок, але їх не багато, ємність – це коробка з-під консервів, примірос, підсвічникз простої свічки-таблетки».

На третьому поверсі – засилля боді-арту. Образи вражають: капітан Джек Горобець, дівчина з майбутнього, лялька-мотанка й венеціанськи красуні.

Ольга Курська, художниця: «Розмальовую дівчину-Настю, створюємо образ ляльки-мотанки».

Тетяна Черевань, художниця: «В останню мить дізналася, що тема – це Венеціанський фестиваль, ми з подругами вирішили перевдягтися, ось такі ми таємничі красуні у масках».

А це – мистецький куточок фотостудії «Квадрат». Направо – ретро-кабінет, наліво – сіновал. Тріо фотомитців, як завжди, дивує творчим підходом.

Історію фотомистецтва зовсім поряд досліджує група студентів на чолі з арт-куратором Оксаною Кушенковою.

Оксана Кушенкова, викладач кафедри філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Завданням було принести фото, а насправді, студенти почали нести старі фото, найдавніше датоване 1903 роком».

Відвідувачів цієї експозиції тішать не лише ретро-світлини, а й, здавалося, ще вчора ультрасучасна, а сьогодні вже застаріла фото- та відеотехніка.

Своє уміння вправлятися зі справді сучасним відеообладнанням цього вечора продемонструвала творча група «Про твоє». У великому залі молоді й талановиті продемонстрували свою першу короткометражку «Епізод».

Одне із завдань стрічки – популяризація книги.

Андрій Чернега, оператор-постановник короткометражки «Епізод»: «Я вирішив поєднати дві паралелі, молодь, яка перебуває у пошуці себе, та світ книги».

Над стрічкою працювали до останнього. Творці говорять: виспатися напередодні прем’єри не вдалося.

Олександр Литвиненко, продюсер короткометражки «Епізод»: «Прийшли сюди, дві ночі не спали».

Цей і решта мистецьких проектів припала відвідувачам Художнього до смаку.

Завершилося дійство шоу-програмою з танцювальними номерами від студії «Па-ру-па» та запальною музикою від черкаських ді-джеїв.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

За матеріалами черкаської СБУ заочно засудили зрадника з окупаційного «мвс рф»

Суд заочно засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна колишнього голову ВЛК Головного управління МВС України в...

Атлантичні циклони спричинили посилення вітру на Черкащині

Атлантичні циклони намагаються відтіснити блокуючий антициклон далі на південний схід, що викликає посилений вітер у Черкаській області. Про це...

Цікаве:

Іграшки для дорослих: як вибрати ідеальний девайс для яскравих відчуттів

У сучасному світі іграшки для дорослих стають невід'ємною частиною...

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x