Автотюнінг за бажанням і без. У Черкасах молодики заробляли на чужих машинах. Їх викрадали, власноруч переробляли, а тоді по-новому спродували. Спеціалізувались вони виключно на "ВАЗах". Чому – розкажуть наші журналісти.
"ВАЗи" в небезпеці – декілька черкасців побудували бізнес на крадених "Жигулях". Спершу вони знаходили легкодоступну автівку без сигналізації, відкривали її та переганяли в гараж.
Затриманий: "Якими ключами, ви підбирали ключі? – Звичайними ключами від таких же автомобілів. Чисто випадково виходило. – Вночі, вдень? – Вночі".
У орендованих обладнаних гаражах молодики до непізнаваності переробляли автівки. Частину автомобілів одразу розбирали на запчастини. Деякі деталі продавали, інші – здавали на металобрухт. Придатні машини хлопці ремонтували, фарбували, перебивали номерні знаки кузова та двигуна. А вже тоді встановлювали куплені держномери і перепродували у сусідні області.
Олександр Вільганюк, начальник Черкаського відділу поліції: "Спритники налагодили схему, в результаті якої замовляли через Інтернеті номерні знаки та техпаспорта, на автомобілі, які потрапляли в ДТП. На викрадені автомобілі вони переварювали ці номерні знаки та в подальшому перепродували іншим громадянам".
Під час обшуку правоохоронці знайшли чотири такі автівки. Також вони встановили місцеперебування ще двох, уже перепроданих перефарбованих машин.
Затриманий: "Скільки взагалі машин? – Шість. – Це за який період? – З минулого літа".
Всього над автобізнесом працювало чотири особи віком до 25-ти років. На кожній машині вони заробляли в середньому по дві тисяч гривень. Тепер хлопцям світить до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.