Пожеж у хвойних лісах стане менше. Черкаські лісівники "озброїлись" ще однією камерою спостереження. Радіус огляду диво-техніки – до 30-ти кілометрів. Така камера тримає під оглядом найбільш ризикові лісові масиви. Про пожежне "око" – Юрій Олійник.
Це Дахнівське лісництво. А це – його "око". Камера на верхівці майже сорокаметрової вишки. Через монітор лісівники цілодобово слідкують за довколишніми територіями. Літо, пояснюють, – то "гаряча" пора. Клас пожежонебезпеки високий. Тож, лісівники – "у всеозброєнні".
Богдан Дворак, інженер-лісопатолог: "При виникненні пожежі відразу телефонуємо в лісництво, де вона виникла, і лісова охорона виїжджає на місце пожежі для прийняття гасіння. Якщо лісництво саме не справляється, тоді додатково підключаємо сусідні лісництва. Коли пожежа набирає більших масштабів, тоді ми звертаємося до підрозділів МНС"
Зайвий раз не турбувати МНС-ників дозволяє ця диво-техніка. Радіус огляду камери – від 20-ти до 30-ти кілометрів. Залежно від погоди. Новітні технології виявляють загорання в лісах ще на початковій стадії.
Андрій Пустовіт, директор Черкаського лісгоспу: "На сьогодні ми встановили три камери спостереження. Вони функціонують в Дубіївському лісництві, Русько-Полянському, та на центральній частині лісгоспу. Вони дають змогу охопити перехресним оглядом близько 80% лісових масивів, а це близько 30 тисяч гектарів"
Майже чотири десятки пожеж на 15-ти гектарах землі. І це лише від початку року. Нове обладнання дозволило вчасно ліквідувати пожежі. Тож, збитків лісгоспу вогонь не завдав.
Олександр Дзюбенко, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства: "Ми закликаємо людей не порушувати правил пожежної безпеки, утримуватися в таку спекотну погоду від відвідин лісу, тим більше розводити там багаття. Є на сьогодні спеціально відведені місця. Користуйтеся ними й відпочивайте"
Лісівники кажуть: спека спекою, а левова частка займань трапляється саме з вини людини. Тому в лісгоспі просять берегти ліс.