Вони рятують людей від недугів. Але мають хронічні та невідкладні проблеми у своїй роботі. Черкаські медики поскаржились губернатору на робочі будні. Кажуть: бракує нормальних приміщень, робочих рук та, часом, автомобілів. Хоча досвіду та бажання рятувати людські життя – по вінця.
На станції швидкої Ірина працює три роки. За цей час, говорить, вже вповні насолодилась робочим "комфортом".
Ірина Завгородня, фельдшер: "Своїми силами взяли і заклеїли вікно ватою і скотчем. Ну воно все відпадає, бо дуже старе".
Ця споруда у середмісті Черкас збудована ще в 19-му столітті. Останні п’ятдесят років тут оселилася станція швидкої. Про міграцію в більш пристосовані приміщення медики мріють роками. Та все зводиться до балачок.
Владислав Свириденко, головний лікар Станції швидкої допомоги м. Черкаси: "Вони якось миряться. І не кажуть мені – дайте нове приміщення. Бо його просто немає".
Свою робочу екскурсію обласний очільник починає саме з лікарських кабінетів. Запитує і про запаси медикаментів. Із цим, переконують тутешні, усе гаразд. Чого не скажеш про робочі руки та, подекуди, транспорт.
Владислав Свириденко, головний лікар Станції швидкої допомоги м. Черкаси: "Навіть міліція ходить по двоє. А у нас он та дівчинка сама приїздить на виклик. І має взяти з собою електрокардіограф у сумку, спинну дошку. І піднятись на 5-ий поверх без ліфта. Надати допомогу. А потім на носилках ще сама знести".
Що проблем чимало, говорить губернатор, знає. Тому і приїхав послухати про них з перших вуст. Обіцяє співфінансувати транспортні закупівлі. Та вивчити "міграційні" перспективи швидкої. Хоч, війна, зізнається, мета візиту номер один.
Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Ви ж бачите, яка ситуація на Сході країни. Ми повинні бути готові. Не дай Бог, виникне якась надзвичайна ситуація. Ми повинні спрацювати чітко і впевнено. Головне – скоординовано врятувати життя людей".
"Медична" екскурсія фінішує аж у гаражах. Побаченим губернатор залишається задоволеним. Та обіцяє навідатись ще.