Сіно і соняшник замість газу і вугілля. Жовтневий психоневрологічний інтернат, що на Чорнобаївщині, випробовує альтернативне паливо. Утеплюються і переходять на економний обігрів, аби заощадити. Чи буде вихованцям взимку комфортно – розкаже Ірина Куйбіда.
Соняшникове лушпиння і пресоване сіно на зміну дровам і антрациту. Завгосп Володимир перевіряє, як горітимуть сучасні пелети. Їх взяли на пробу в місцевих виробників. Ті пообіцяли: за менші кошти котельня вироблятиме більше тепла.
Володимир Живогляд, завідуючий господарством Жовтневого психоневрологічного інтернату: "Чули, що хороша тепловіддача від нього і довше горить, ніж дрова. І тепло краще".
Обігріватись твердим паливом інтернат почав ще торік. Тоді відмовились від газу на користь дров. І помітили неабияку економію. Тепер переобладнують котли. Вже невдовзі, з початком опалювального сезону перевірять, у скільки "вкладуться" завдяки нововведенню.
Галина Черненко,директор Жовтневого психоневрологічного інтернату: "Якщо вугіллям нам треба 350 тонн по 4 тисячі тонна, то це в межах мільйону. Якби ми сьогодні працювали на газових котлах, нам би потрібно було в межах двох мільйонів. На твердопаливних котлах ми використали тисяч 200".
Додало економії і утеплення стін житлового корпусу, встановлення нових вікон, ремонт даху. Такий комплексний підхід поки застосовують в чотирьох інтернатах області. На решту коштів не вистачає, розповідає директор обласного соцдепартаменту.
Руслан Чикало, директор департаменту соціального захисту населення: "На жаль, ми не маємо такого фінансового ресурсу великого. Ми могли б до всіх наших інтернатів так комплексно підійти. Але викручуємось з того, що є".
За підрахунками керівництва інтернату і обласної комісії, прогнози на опалювальний сезон для установи доволі теплі. Зменшити використання енергоносіїів планують майже на 30, а то й на 40%.