Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські ентузіасти відремонтували унікальний американський ретропаровоз (ВІДЕО)

Черкаські ентузіасти відремонтували унікальний американський ретропаровоз (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Черкаські умільці поставили на колеса унікальний раритет – вантажний паровоз американського виробництва. Таких локомотивів у післявоєнний Союз потрапило більше двох тисяч. Але нині відновлений умільцями – єдиний на ходу на увесь континент. Ще один стоїть в музеї США, говорять наші журналісти.

Цей раритетний паровоз – чи не єдиний в Україні, який і досі на "ходу". Вік паротяга давно минув позначку 70. Родом він зі Штатів часів Другої світової. Власних локомотивів у Радянського Союзу тоді не вистачало. В США замовили безкоштовно, за домовленістю повернути вціліле після війни.

Володимир Бердников, член Асоціації збереження історії залізниць України: "В Украине это единственная машина, которая была пригнана в начале 90-х годов из Казахстана, где ее пытались сдать в металлолом. Там применены уникальные технологии: рама паровоза с паровой машиной это одна деталь литая рама более 11 метров".

Паровози серії ЄА – вдосконалена конструкція локомотивів з механізованою подачею вугілля. Це значно полегшує роботу помічника машиніста. Бо, аби розкочегарити цього агрегата, лише на добу треба зо дві тонни відбірного вугілля.

Друге життя старенькому "американцю" подарували ентузіасти оборотного депо Цвіткове. Всі роботи виконали власним коштом. З фанатичною любов’ю до справи працювали над ним чотири роки. Для реальності, зберегли в паровозі багато рідних деталей.

Антон Максим’як, слюсар з ремонту: "Ой тяжко було нам, років три, робили його, довгенько, великий труд колектива, зусилля, терпіння. Нас мало таких людей. Нам діди передали цю науку, нам подобається і люди радіють, коли воно їде. Приємно, коли воно дихає, гуде, пар пускає, як жива людина, тільки з металу".

За радянських часів в цій майстерні утримували понад 100 локомотивів. Зараз їх лише чотири: один пасажирський і три вантажних. Нині це єдине місце в Україні, де комплексно ремонтують такі раритети.

Олександр Гопкало, голова ГО "Асоціація збереження історії залізниць України": "Це непогане місце, де можна було б створити осередок музейної діючої техніки. зараз дуже багато музеїв створили в Києві і в Харкові, але діючих локомотивів там немає. А тут є умови і для відновлення і для реставрації".

Щойно відновленого паровоза невдовзі пофарбують. Вже навесні він вирушить залізницею на повній швидкості.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Два шахеди знищили цієї ночі над Черкаською областю

З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в Черкаській області. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "У...

Поліція розслідує ДТП на Уманщині, де загинуло двоє людей

22 листопада на трасі "Київ — Одеса" поблизу села Бузівка Уманського району сталася дорожньо-транспортна пригода. Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x