Черкаські ДАІшники молилися за тих, хто не вижив у ДТП. А таких в області з початку цього року вже півтори сотні. Поставити свічки за душі покійних прийшли і керівництво управління, і звичайні інспектори. Так збираються вже не перший рік. Цього разу в Свято-Троїцькому соборі.
Цьому хворому, каже лікар, ще пощастило. Він відбувся лиш невеликим забоєм. Але таких одиниці. Здебільшого після ДТП люди стають стовідсотковими пацієнтами травматологічного відділяння. Найчастіше, говорять медики, черкасці калічать на дорогах нижні кінцівки та голови.
Анатолій Козій, лікар-травматолог: "Десяток хворих точно проходить. З важкими травмами, які потребують госпіталізації".
Статистика ДТП в області жахає, говорять державтоінспектори. Їх з початку року сталося понад півтисячі. В них загинули 150 черкащан. А травмувалися – майже у сім разів більше.
Вони тримають у руках свічки та моляться. У їхніх споминах, кажуть, назавжди лишаються картини страшний аварій та моторошні історії з постраждалими. Черкаські ДАІвці вшановують у храмі пам'ять усіх тих, хто не вижив у ДТП.
На церковну відправу прийшли і керівники управління, і звичайні дорожні інспектори. Поряд із ними моляться і черкасці. Так, масово вшановують загиблих на дорозі щороку – кажуть священики. Охочих потрапити на особливу службу, говорять, завжди багато.
отець Василь: "Кожен рік ми згадуємо цих людей. І ми маємо усі пам’ятати: Господь спасає наші душі".
Головний ДАІвець Черкащини теж прийшов. Бо, каже, такі заходи украй потрібні. Щоби привернути увагу громадськості до жахливих масштабів смертності та травм на дорогах.
Ярослав Чубатюк, начальник УДАІ Черкаської області: "Бути чемними на дорозі, поважати один одного. Таким чином може нам вдасться зменшити кількість ДТП".
Ушанували загиблих на автошляхах і черкаські водії. Упродовж дня, на знак солідарності, вони їздили із увімкненим ближнім світлом фар.