Близько сорока тисяч військових нагодувала багатодітна родина з Черкас. Вже рік сімейство Погорілих власноруч виготовляє сухі пайки для фронту. Маленьку квартиру вони перетворили на міні-цех. Чистять, ріжуть та сушать овочі всі – від малого до великого. За процесом приготування спостерігала Вікторія Хамаза.
Злагоджені та максимально сконцентровані. У дії – волонтерський підряд родини Погорілих. Сімейство збирає чергову передачу на передову. Пакують військовим сухі борщі. І так вже рік. Відтоді, як глава сімейства пішов у зону АТО. Там, на передовій, ці сухпайки – на вагу золота, каже Володимир.
Володимир, житель м. Черкаси:"У рюкзак поклав пакет такий. Він не великий, досить компактний. Знайти воду завжди можна, навіть ту ж технічну. Цинк із-під патронів завжди можна".
Володимир пройшов найзапекліші бої у Щасті, Дебальцевому та Донецьку. Він був командиром гірсько-піхотної бригади. Під час бою під Луганськом отримав контузію та травму спини. Та війна не відпустила його і вдома. Повернувшись, він продовжив допомагати солдатам. Бо, як ніхто інший, знає ціну такої підтримки.
Володимир, житель м. Черкаси:"Не було чого їсти, якщо ми виїжджали на завдання. І виїжджаєш на два-три дні. Сніговою водою напитися нереально. Постійно було відчуття спраги".
Свій перший сухий борщ родина Погорілих приготувала торік, пригадує Людмила. На замовлення чоловіка. Він саме був на передовій. Її ініціативу жваво підхопили діти. Потому – знайомі та сусіди. Навіть рецепт жінка винайшла самотужки.
Людмила, жителька м. Черкаси:"Тяжко було винайти рецептуру, бо ніхто не хотів ділитися рецептом. Тому ми експериментували. Кинули клич по людям. Нам допомогли із сушилками. Деякі віддавали, деякі допомогли купити".
Волонтерський промисел захопив і чотирьох дітей Людмили. Тут кожен має чітку функцію. Навіть найменша Даринка. У свої чотири – вона вже спеціаліст із чищення цибулі.
Дарина, жителька м. Черкаси:"Цибульку чищу для солдатів на борщик. Треба зняти шкірку, щоб мама потім відрізала носики".
А тут головний Артем.
Хлопець перетворив балкон на імпровізований склад. Тут сімейство підгодовує та зберігає вже сухі овочі. Свої обов’язки юнак виконує на відмінно.
Артем, житель м. Черкаси:"Продукти сирі допомогти нарізати, накласти в сушки і принести сушитися. Гуляти менше став. Вдома допомагаю мамі".
У десять рук сімейство виготовило більше трьох тисяч сухих пайків. Кожен такий розрахований на п’ятнадцять порцій. Готові передачі Володимир особисто возить на фронт. Все – власним коштом. Тому навіть найменша допомога для родини – безцінна.