Вихованці першої музичної школи Черкас, їхні батьки та викладачі змушені самостійно ремонтувати класи. Діти займаються у 140-річній будівлі. Приміщення – частина архітектурної спадщини міста. От тільки капітального ремонту тут не проводили десятиліттями.
Маленькі скрипалі готуються до чергового конкурсу. Перша черкаська музична школа одна з найкращих у місті. 600 вихованців і майже сотня викладачів. Здається, звуки музики тут не замовкають цілодобово. Каріна займається на трьох інструментах одразу. Каже, для неї школа стала другою родиною.
Каріна Голубєва, учениця музичної школи: "Мои родители всегда хотели , чтоб я была развитым ребёнком, отдают меня на разные специальности по музыке … И все время мне твердят, что музыка твой друг".
Школа розташована у будівлі, яка належить до архітектурної спадщини міста. Вана пережила революцію та дві світові війни, а от тепер занепадає. Внутрішньому затишку та комфорту приміщення завдячує лише викладачам та батькам вихованців – ремонти роблять своїми силами.
Ганна Нагорна, викладач музичної школи: "Поднимите руке, чьи родители принимали участие в ремонте классов , в котором он сейчас учатся ? Силами родителей, силами педагогов, педагоги тоже вкладывают свои средства, постепенно делаются ремонты отдельных классов".
За стіною концертного залу – справжня руїна. Цю частину будівлі із класами та оркестровою наприкінці 90-х міська влада віддала в оренду комерційній установі. Школа ледь змогла відсудити її назад. Та тепер двісті квадратних метрів навчальних приміщень в аварійному стані.
Юлія Темченко, директор музичної школи: "Это помещение, которое мы в результате восьмилетних судов выиграли, мы получили в вот таком состоянии ..то есть, с первого дня аренды, а потом выкупа, люди отключили отопление, чем привели здание 140 летней давности, в совершенно убитое и непригодное для учебного процесса состояние".
Ремонтувати приміщення школи необхідно, наполягає директор. Аварійна частина будівлі от-от може завалитися. Жінка показує стоси листів, та запитів до чиновників з проханням виділити гроші на ремонт. Але за останні п’ять років місто не дало ані копійки.
Юлія Темченко, директор музичної школи: "Вот это то, что мы писали депутатам нашим местным, вот это то, что мы просим на ремонты каждый год + пишем тома , бумаги , чтобы обратить внимание на состояние нашего здания которое памятник архитектуры …. И ценность для города представляет, безусловно".
У міськвиконкомі лише розводять руками. Мовляв, гроші не виділяли попередники, але спробують щось знайти.
Олександр Ільченко, заступник міського голови Черкас: "Зараз в нас закінчується підготовка проекту програми соціально – економічного розвитку , маю надію , що депутати знайдуть можливості і відірвуть трошки від дитячих майданчиків + гроші для проведення капітального ремонту".
За попередніми підрахунками, на ремонт приміщення необхідно щонайменше три мільйони гривень. Якщо депутати їх виділять, до робіт можна буде приступити лише через рік.