Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаси залишилися без «Вареника»

Черкаси залишилися без «Вареника»

-

- Advertisment -

Черкаси залишилися без «Вареника». У місті демонтували єдиний в Україні пам’ятник національній страві. Його встановили ще у 2006-му біля готелю «Росава». Але через зміну орендарів у будівлі тепер Апеляційний суд. У дизайні якого пам’ятнику не місце. Куди подінуть черкаську принаду, знають наші кореспонденти.

Світлана Литвак, кореспондент: «Серед найрозкупованішої сувенірної продукції Черкас – магніти із зображенням пам’ятника варенику. Але сьогодні такі магніти можуть стати раритетом».

Бо в Черкасах пам’ятник національній страві демонтували.

Олексій Панченко, прораб: «Я еще пока не знаю, куда везем. Потом приедут люди и скажут».

Куди доправляти – вирішує «Чераситурист». Легендарний «Вареник» на його балансі.

Сергій Кураса, генеральний директор ДП «Черкаситурист»: «Будівля колишнього готелю «Росава» здана в оренду Апеляційному суду Черкаської області. Ми, ДП «Черкаситурист», вивозимо зараз своє майно, яке там залишилося, яке там перебувало».

«Вареник» новим власникам не лишають. «Черкаситурист» його забирає із собою. Запевняє: скульптуру переселять на нове місце.

Сергій Кураса, генеральний директор ДП «Черкаситурист»: «Вареник» частково порізаний на частини. Ми демонтували частинами. Оскільки там усередині вмонтований металевий стержень, тому цілісно його зняти не було можливості. Потім ці частини будуть встановлені та матимуть такий же вигляд».

Проте іншої думки ініціатори встановлення пам’ятника. Кажуть: старе місце для «Козака Мамая та вареника-півмісяця» – знакове.

Микола Петренко, колишній директор готелю «Росава»: «Є легенда, чому саме на цьому місці. Колись місяць молодий спустився на землю подивитися, як там живуть українці. Він побачив, що тут дуже гостинні, приємні люди живуть. Його почали пригощати. Пригощати і варениками. І він залишися на декілька днів».

Установлювачі скульптури розраховують, що хоч не на старому місці, але її таки збережуть. Бо це – єдиний в Україні пам’ятник національній страві.

Микола Петренко, колишній директор готелю «Росава»: «Це – не просто пам’ятник мистецтва, традицій українського народу. Ми створили тоді найбільший у світі пам’ятник варенику».

Невідома наразі й доля ще двох «росавівських» пам’ятників – «Українському жіноцтву» та «Самогонному апарату».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Канівчанина засудили до 7 років ув’язнення за збут наркотиків

Чоловіка з Канева визнано винним у незаконному зберіганні та збуті наркотичних засобів. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Слідство...

На Черкащині викрили адміністраторів груп, які сприяли ухиленню від мобілізації

Служба безпеки України викрила двох адміністраторів груп у Telegram, Viber і Signal, які поширювали інформацію про локації мобільних блокпостів...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x