Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаси позбулися майже двох вантажівок небезпечних відходів

Черкаси позбулися майже двох вантажівок небезпечних відходів

- Advertisment -

Черкаси позбулися майже двох вантажівок небезпечних відходів. Стільки батарейок, люмінесцентних та енергоощадливих ламп уже принесли містяни до спеціального пункту збору. Він курсує обласним центром уже третій тиждень. Екологи застерігають: такий непотріб викидати у звичайний смітник не можна. Бо лишень одна пальчикова батарейка забруднює ґрунт за площею майже як хрущовка. Та донині черкасці могли цивілізовано спекатися згубного сміття лише за гроші. Репортаж Вікторії Курченко.

У пані Тетяни відпрацьованих батарейок – цілісінький пакет. Свій «скарб» до пункту збору привезла аж із іншого кінця міста. Бо позбутися небезпечного сміття, коли пропонували на рідній Луначарці, жінка не встигла.

Тетяна Задоя, жителька м. Черкаси: «Збирала батарейки впродовж двох років десь

У місті використані батарейки, люмінесцентні та енергоощадливі лампи приймали й раніше. Та пунктів було всього два. І за згубний непотріб там просили гроші. Аби здати лишень одну лампочку, треба було заплатити шість із половиною гривень. Задорога виходить утилізація для сімейного бюджету, підрахував черкащанин Ілля.

Ілля Тисовський, житель м. Черкаси: «Раніше, ще за Радянського Союзу, вироби на батарейках був дефіцит. Зараз у кожному виробі є батарейки. У мене двоє дітей. Пістолет, піаніно, гітара… Тому в мене пакет батарейок збирається близько 3 місяців».

Такий непотріб викидати у звичайний смітник не можна, застерігають екологи. Бо від того непоправна шкода довкіллю. Щороку на звалищах України й так осідає понад 4 тисячі тонн батарейок із отрутою всередині.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології та раціонального природокористування МВК: «Одна маленька батарейка – пальчикова – коли розкладається, то забруднює 20 кв. м ґрунту або 2 тис. літрів води. Якщо ви розіб’єте енергоощадливу лампу вдома, то вся ваша квартира вже буде забруднена».

На дармовий для черкасців збір шкідливого сміття мерія знайшла в міській скарбниці 80 тисяч гривень. За два тижні, відколи працюють пункти збору, Черкаси вже позбулися майже двох вантажівок небезпечних відходів.

Іван Чепурний, представник фірми зі збору небезпечних відходів: «При зборі достатньої кількості спеціальним транспортом це відвозиться на схід України, в Донецьку область. Це стосовно люмінесцентних ламп. Батарейки везуть у Львів, там теж є потужний завод із переробки таких видів металів».

Працюватиме пересувний пункт збору такого мотлоху ще місяць. Його графік є на сайті мерії та в СУБах. Надалі ж владці хочуть проводити таку акцію двічі на рік.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах відновили роботу водопровідної мережі після нестандартного затору

На вулиці Смаглія працівники комунальної служби зіткнулися з унікальною ситуацією. Причиною затору у водопровідній мережі стало коріння старої верби,...

Уродженця Черкащини, який воював за РФ та штурмував “Азовсталь”, засудили до 15 років тюрми

За матеріалами Служби безпеки України заочно засуджено 35-річного уродженця Черкаської області, який воював на боці РФ. Суд призначив йому...

Цікаве:

Ремонт iPhone: чи варто робити самостійно

Навіть такі дорогі та якісні гаджети, як iPhone, з...

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас