Черкаси потерпають він шахраїв. Ті забирають оплату за вигадані послуги, а потому зникають. Та ошукують віднедавна не лише клієнтів, а й своїх підлеглих. Історію про заплутане махлювання слухала Яна Федоровська.
Марина, жителька м. Черкаси: "Могу помочь с визой и работой".
Марина демонструє недавню переписку, з якої все і розпочалось. Сама дівчина живе та навчається в Черкасах. Зовсім нещодавно планувала поїздку за кордон. В Європі хотіла освоїтися та легально працевлаштуватися. Через соціальні мережі знайшла дівчину, яка за оголошенням допомагала отримати омріяну візу. Каже: незнайомка – мати-одиначка, показала, де проживає. Тому і не викликала підозр. Та, заплативши за послугу, жодних документів Марина не отримала.
Марина, жителька м. Черкаси: "Уже два місяці пройшло з того часу, вона нічого не повертає. Я написала в групу "Пошук Черкаси". Що обережно, шахрайка, не попадіться. Написало багато людей "Вконтакті", що вона їх кинула на гроші, не хоче їх повертати. Що і вакцинами промишляє, і котами торгує, і за водійські права".
При цьому, каже Марина, винуватиця не ховається, а виходить на зв’язок і постійно обіцяє, що гроші таки поверне. На контакт вийшла і до нас. Пояснює: сама стала жертвою шахрая. Поки сидить в декреті, вирішила трохи підзаробити. Через оголошення знайшла чоловіка, який пообіцяв гарні доходи за пошук клієнтів. Та потім зник, всі гроші забравши з собою.
Мар’яна, жителька м. Черкаси: "Он не берет трубку. У него телефон включен. Но номера выключены. Его ищут, но не факт что найдут. Деньги забрали, люди не получили услуги, товары. Я оказалась виновата. Сейчас возвращаю деньги своими силами".
Марині дівчина завинила більше 5-ти тисяч гривень. Всього ж попала на майже 200-ті. А на свого ошуканця, каже, написала в поліцію заяву. Юристи ж говорять: у фінансових справах треба бути обережними і довіряти та передавати будь-які кошти лише перевіреним особам та фірмам. У цьому ж випадку правоохоронці мають вирішувати, чи був шахрайський умисел у дівчини, і чи попереджала вона про своє "лише посередництво".
Микола Кудрявцев, юрист: "Дуже багато людей, на диво, за свою довіру страждають. Користуватися послугами посередників, тим більше які не є офіційними підприємцями, це як мінімум було б підозріло. Навіть рекомендації від знайомих не можуть уберегти від шахрайства. Потрібно завжди дивитися, чи є людина зареєстрованою, чи давно вона здійснює таку діяльність".
За свою довірливість Марина поплатилась відсутністю документів, а Мар’яна – нерозданими боргами і відкритими на неї кількома кримінальними провадженнями за статтею "шахрайство", повідомляють у прес-службі обласної поліції. Якщо провину дівчини-посередника доведуть, вона може сісти за грати до 3х років.