додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаси не п’ють фекалії через аварію на очисній станції в Бортничах

Черкаси не п’ють фекалії через аварію на очисній станції в Бортничах

0

Аварія на очисній станції в Бортничах поставила на вуха всі Черкаси. Занепокоїлися і решта міст, що нижче за течією Дніпра. Бо столичні екологи заявили, що нечистоти з Бортницької станції знищать річку. Нагадаю, колектор у сусідів рвонув у ніч на вівторок. Причина та ж, що й в більшості аварій у Черкасах. Зношеність мереж. Чи є таки підстави черкасцям турбуватися про питну воду – репортаж Вікторії Курченко.

Через клопіт у сусідів Черкасам – головний біль. Колектор рвонув у киян – нас традиційно настрахали.
Володимир Борейко, еколог, директор Київського екологічно-культурного центру: «Аварія на очисній станції у Бортничах киянам екологічною катастрофою не загрожує, адже столиця розташована вище за течією від місця, де стався провал на колекторі. А ось жителям Черкас, Канева та Новоукраїнки, які п’ють воду з Дніпра, не позаздриш. Вони будуть хлебтати фекалії».
На відміну від столичних фахівців, черкаські заявляють: панікувати й істерити нічого.
Олена Звягінцева, 1-ий заступник начальника управління з охорони довкілля в Черкаській області: «Надзвичайної ситуації на сьогодні не зафіксовано. Населенню міста турбуватися причин немає».
У професіоналізмі київських колег не сумніваються на «Черкасиводоканалі». Директор підприємства відстежує ситуацію в Бортничах.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Фахівці «Київводоканалу» оперативно зробили переключення, тобто навіть підтоплення та підпору стічними водами колектора не відбулося, я вже не кажу про вилив стічних вод в річку Дніпро. Його не було та не буде, тому що вже переключення відповідні зроблені».

Про всяк випадок тут все ж таки вирішили перестрахуватися, а заодно й власні запобіжні ресурси перевірити. Водоканалівці посилено контролюють воду з Дніпра та ту, що подають містянам.
Ірина Жирна, інженер-лаборант КП «Черкасиводоканал»: «За последние 3 дня ни качество воды в Днепре, ни питьевой воды не изменилось. Вода идет так, как и раньше».
Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Ми можемо завжди посилити технологічну обробку тієї Дніпрової води, якщо будемо розуміти, що нам достатньо буде нашої технології. Запасу реагентів достатньо на роботу в посиленому режимі. Маємо і активоване вугілля, і достатній запас коагулянтів».
Натепер воду для потреб Черкас беруть біля Сокирного. Тут розташована Дніпровська водоочисна станція першого підйому. Та, як із Черкаським морем трапиться лихо, виручить річка Вільшанка.
Вікторія Курченко, кореспондент: «Резервну насосну станцію на річці Вільшанка збудували ще в 1986 році. Тоді після аварії на Чорнобильській АЕС виникла загроза забруднення Кременчуцького водосховища. За потужністю ця станція, як і та, що на Вільшанці, майже однакові».
Станцію-дублер уже розконсервували. І менш, аніж півдоби потрібно, щоб водозабір на Вільшанці повноцінно запрацював.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version