Черкаси розвиватимуться за новим генеральним планом. Проект презентували фахівці інституту «Діпромісто». До 2031-го року у місті Черкаси проживатиме 310 тисяч городян. Для їхнього розселення необхідно освоїти вісімсот гектарів нових територій. Такі прогнози зробили фахівці науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто». Днями вони презентували проект нового генерального плану забудови Черкас. Разом з ними у майбутнє зазирнули і наші кореспонденти.
Місто Черкаси, як живий організм, постійно змінюється і розвивається. Старий генеральний план розвитку міста, ухвалений ще наприкінці вісімдесятих, вже не відповідає сучасним реаліям.
Валерій Холковський, головний архітектор м. Черкаси 1986р.: «Перший генеральний план м.Черкаси був опрацьований відомим російським архітектором Гесте 1826 року, яким закладено основи регулярної планувальної стратегії наших часів і трансформується в новому генеральному плані».
Ці кадри вже увійшли в історію. Аби Черкаси рухалися вперед, міська влада подбала про розробку нового генерального плану забудови. Про те, що цей стратегічний документ необхідний Черкасам, міський голова наголошував ще кілька років тому. І от мети досягнуто.
Сергій Одарич, міський голова м.Черкаси: «Непросто було зробити, тому що не вистачало достатньої інформації в процесі роботи над проектом. З’ясовувалися нові цікаві подробиці, що масиви міста
забудовувались без необхідних проектних робіт».
Проект нового генерального плану забудови Черкас презентували науковці з інституту «Діпромісто». Нині на кожного городянина відведено 20 квадратних метрів. За євростандартами, цифра має бути не меншою від 27 до 30 квадратів. Тобто Черкаси потребують 800 гектарів додатково. Ймовірно, що нове житло будуватимуть у мікрорайонах «Сади» та «Військова частина». Можливий також намив острова на Дніпрі. Архітектори помітили низку недоліків у нинішньому вигляді міста. Приміром, Південно-Західний район має погане транспортне сполучення із центром. Невпорядковане розміщення промислових зон.
Ганна Айлікова, головний архітектор Інституту «Діпромісто»: «Ваші великі промислові утворення, які, з одного боку, дуже добре, що існують, з іншого – трішки отруюють нам життя, тому що більшість цих промислових утворень знаходиться все-таки на березі. Місто, сидячи на воді, не має доступу до рекреаційних територій і немає можливості жителям відпочити».
Усі ці недоліки архітектори врахували у новому генплані. Запропонували також кілька революційних ідей. Серед них – винесення залізниці за межі міста та перенесення вантажного порту до Червоної Слободи. Крім того, проект передбачає будівництво шкіл, дитсадків, торговельних центрів, офісних приміщень і нових доріг. Цей проект генерального плану забудови Черкас мають ухвалити на початку серпня.