Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркащина втрачає одне з найбільших нерестовищ

Черкащина втрачає одне з найбільших нерестовищ

-

- Advertisment -

Черкащина втрачає одне з найбільших нерестовищ. Відома річка Рось перетворюється на велику калюжу. Майже половина її акваторії вже замулена. Посеред річки повиростали цілі острови. Іхтіологи непокояться: бо в Росі нереститься вся промислово цінна риба Кременчуцького водосховища. Востаннє річку чистили ще за радянських часів. Нині на порятунок водойми чиновники грошей ніяк не назбирають. Із подробицями Вікторія Курченко.

Швидше, аніж 5 км/годину, на Росі плавають лише відчайдухи. Бо, як не догледіти, кажуть човнярі, можна втрапити на мілину. Ось тут пропливти далі вже не вийде.
Костянтин Орловський, дільничний інспектор Держрибохорони в Черкаській області: «У нічний час, коли ГЕС припиняє працювати, тут можна взагалі пішки перейти від берега до берега. Вода спадає».
А ще зо п’ять років тому річка була судноплавною, каже інспектор. Тепер мілководдя майже на половині її площі. Швидкими темпами на річці розростаються острови.
Сергій Шевченко, старший інспектор Держрибохорони в Черкаській області: «Ось ми стоїмо серед річки, а тут глибина сантиметрів 40-50, не більше. Раніше глибина тут була 2 та 3 м».
Востаннє на Росі поглиблювали дно ще за радянських часів. Тепер тут можна побачити лише приватні земснаряди. Багатії активно забудовують берег і біля своїх пристаней розчищають річку. Від цього їй ще гіршає, говорять іхтіологи. Бо весь пісок, який в одому місці безконтрольно підіймають із дна, осідає в іншому.

Андрій Зінченко, начальник іхтіологічного відділу Держрибохорони в Черкаській області: «Утворюються відшнуровані ділянки, де восени та весною залишається риба. Весною найгірше, бо залишається ікра, яка за рахунок цих перепадів висихає. Тут нереститься вся промислово цінна риба Кременчуцького водосховища».
Рятувати Рось поки ні за що, каже головний еколог області. Цьогоріч там лише реконструюють очисні споруди за чверть мільйона бюджетних коштів. А поглиблювати дно владці хочуть за інвесторські.
Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Сьогодні проект розробляють, на це потрібен час, потім треба пройти екологічну експертизу, потім шукатимемо кошти, щоб цю програму виконати. Тут мільйонів 5-6 потрібно буде освоїти».
Як чиновники ще кілька років шукатимуть гроші, кажуть іхтіологи, то й рятувати не буде що. Бо Рось стане великою калюжею.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Канівчанина засудили до 7 років ув’язнення за збут наркотиків

Чоловіка з Канева визнано винним у незаконному зберіганні та збуті наркотичних засобів. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.  Слідство...

На Черкащині викрили адміністраторів груп, які сприяли ухиленню від мобілізації

Служба безпеки України викрила двох адміністраторів груп у Telegram, Viber і Signal, які поширювали інформацію про локації мобільних блокпостів...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x