Черкащанка Валентина Кузьменко через небачені рослини та незвичайних тварин показала українську душу за найрізноманітніших випробувань. Мисткиня у Художньому музеї представила зо два десятки творів декоративного розпису. Мальовану народну душу бачили й мої колеги.
Валентина Кузьменко, художниця: "Як нас не кидає, бачите у нас тут хатки порозкидані, але ми співаємо, і ми духовні"
Українську "Неопалиму купину" показує Валентина Кузьменко. Ця картина повністю відображає народну натуру, упевнена 71-річна мисткиня. Черкащанка увесь свій вік захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом. Тема народної творчості особлива, говорить мисткиня, бо буття кожної людини пронизане нею.
Валентина Кузьменко, художниця: "Вона покликана, щоб зберегти те, що було колись. Ці роботи станкового живопису, по суті, з припічка, з комина. Тобто, з нашої народної української хати. І вони уже перебралися на картон, на папір, на полотно"
Робота "Аритмія" – це історія про події на Майдані. Її майстриня написала ще 2014-го. На виставці представила і роботи з кількадесятилітнім стажем. Головним у мистецтві вважає тему. Бо кожна картина має сказати слово, яке б почули. Знають, про що роботи, і найбільші прихильники творчості Валентини Кузьменко – її правнуки.
Данило Кузьменко, правнук Валентини Кузьменко: "Я люблю картини з квітами. Я коли подивився бабусині картини, то вони мені дуже сподобалися"
Виставку у Художньому музеї відкрили до більш ніж столітньої річниці з дня народження Макара Мухи – основоположника станкового декоративного розпису. Художник був наставником та учителем авторки експозиції.
Галина Мураєнко, заступник директора Художнього музею: "Декоративний розпис один із найпотужніших видів декоративно-прикладного мистецтва в Україні. Він найулюбленіший і найпопулярніший"
Подивитися на декоративний розпис черкаської умілиці можна до кінця лютого. Далі виставка поїде у Кам’янку – батьківщину Макара Мухи.