Смерть у погонах. Черкащанин Андрій Попроцький вісім років шукає винних у смерті єдиного сина. Той кинувся з мосту 2004 року. Батьки стверджують: їхнього Віталія довів до самогубства начальник-міліціонер. Він, кажуть батьки, знущався із хлопця та погрожував йому звільненням. У прокуратурі ж складу злочину не вбачають.
Валентина Попроцька, мати загиблого: «Єдиний син, єдина опора в житті. Був, а тепер нема».
Валентина Іванівна досі оплакує сина. Хоча його немає вже вісім років. У його смерті батьки звинувачують колишнього начальника-міліціонера. Сам хлопець помер у 23-річному віці. І до смерті кілька місяців встиг попрацювати в одному з черкаських райвідділів міліції. За словами батьків, начальник знущався з їхнього Віталія. Той не витримав психологічного тиску. І кинувся з мосту.
Валентина Попроцька, мати загиблого: «Він принижував його честь, достоїнство. Він пригрожував, що вижене з лав міліції».
Кримінальну справу за фактом доведення до самогубства порушили 2004 року. Але згодом закрили. Мовляв, немає складу злочину. Батьки ж упевнені: справу не розслідують, бо бояться міліціонера-посадовця.
Андрій Попроцький, батько загиблого: «Кримінальна справа вже тягнеться вісім років. Бо сина вже немає 8 років. І вони все покривають. Не хочуть здавати злочинців».
Загиблого хлопця батьки називають відповідальним, совісним і позитивним. Через особисті негаразди, переконують, він би ніколи не вкоротив собі віку.
Андрій Попроцький, батько загиблого: «Служив в армії. Був водієм. Возив першого заступника адміністрації міністра оборони. Я тільки шкодую, що я на похоронах начальнику голову не відірвав».
Тим часом у прокуратурі кажуть: справу вивчали вже декілька разів. І теж не бачать там складу злочину.
Наталія Гадіон, старший прокурор прокуратури м. Черкаси: «Оскільки постанова прокуратури Придніпровського району про закриття кримінальної справи за фактом доведення до самогубства Попроцького Віталія нині оскаржена батьком останнього до суду, законність ухваленого рішення перевіряють судові інстанції, відповідно до ст. 236 із позначкою 6 КПКУ».
А це значить, що слідчі прокуратури проведуть повторну перевірку матеріалів справи. Втім навіть якби винуватця трагедії таки знайшли, стаття про доведення особи до самогубства передбачає обмеження або позбавлення волі лише до трьох років. А якщо злочин вчинила людина, що скористалась своїм службовим становищем, – усього до п’яти. Формулювання «доведення до самогубства» теж розмите. Закон каже: доведення до самогубства є наслідком жорстокого поводження з особою, шантажу чи примусу до протиправних дій. А вже потім – систематичного приниження людської гідності. Тобто довести, що з людини знущалися психологічно, – ще не значить довести, що її підштовхнули до того, аби вона вкоротила собі віку.