Залишитися із СУБом чи створити ОСББ. Мешканці багатоквартирних будинків за менш ніж півроку мають обрати форму утримання своїх помешкань. Та містяни б’ють на сполох, мовляв, бояться залишитися біля розбитого корита. Адже увесь цей час кожен комунальник агітує за себе. Проте гарантій на нормальне утримання будинку не дає.
Черкащанка Євгенія Лабенок не один десяток років живе у будинку, який обслуговує СУБ. Комунальники їм як рідні. За них горою й інші мешканці її будинку, переконує жінка.
Євгенія Лабенок, мешканка будинку по вулиці Ярославська,4/1: "Усіх людей ми знаємо: сантехніків та й інших працівників. І якщо ми звертаємося до них із запитаннями, то усі вони нам допомагають вирішити нам наші проблеми. А організовувати ОСББ, невідомо кого наймати, приватних осіб, і як вони буду обслуговувати, і яка у них буде зарплато, то ми не хочемо".
А от Жанна Зеленько майбутнє свого будинку бачить лише у створенні ОСББ. Утім, не без допомоги СУБу.
Жанна Зеленько, мешканка будинку по вулиці Сумгаїтська, 30: "Ми не проти СУБу. Нас добре обслуговували, але ми хочемо своїми грошима розпоряджатися самі. А вийде СУБ чи не вийде, буде він чи не буде – це ще не відомо. Вони повинні виграти тендер і ми до них звернемося за послугами".
Доводи черкащанок переростають у словесну перепалку між іншими тамтешніми. Кожен каже про переваги "своїх" комунальників.
Олександра Гнатюк, голова комітету самоврядування "Перемога": "Ми запрошували і СУБ, і ОСББ, щоб приходили до нас на комітет, збираємо людей і нам розповідають куди їм краще йти".
Як діятиме і коли запрацює новий "житловий" закон – люди не знають. У профільному департаменті кажуть: і самі в інформаційному вакуумі. Бо Верховна Рада не готова знищити СУБи прямо зараз. Державні мужі хочуть упродовж року пом’якшувати процес. Тому з липня закон не запрацює через відсутність нормативної бази.
Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКК ЧМР:"Якщо мешканці створюють ОСББ, то, в принципі, можливо піти від обслуговування служби утримання будинків. Але, згідно з цим законом, мешканці мають не тільки ОСББ створювати, а просто вибрати управителя. Але поки що цей механізм не працює. Просто законодавство не готове до того, щоб цей закон пропрацював".
У профільному департаменті людей закликають не панікувати. Мовляв, як тільки у столиці визначаться, як має відбуватися перехід багатоквартирних будинків до нових форм управління, для черкащан чиновники офіційно проведуть "лікнеп".