Черкасці забули, що влітку теж треба оплачувати комуналку. Платіжки «Міськводоканалу» тільки минулого місяця проігнорували більше дев’яти тисяч споживачів. Для підприємства це вже катастрофа. Бо й так кінці з кінцями не зводить через збиткові тарифи. Аби не погрузнути остаточно в борговій ямі, водоканалівці щоденно зі своїми неплатниками проводять виховну роботу. Про метод «батога й пирога» на практиці – Вікторія Курченко.
Коли в більшості містян робочий день уже завершився, у них – тільки починається. Надвечір у гуртожитку по Чиковані – неочікувані візитери.
На порозі в боржника – інспектори з «Водоканалу». Господиня цієї кімнати півроку, як ігнорує платіжки підприємства. Пояснює: грошей катма.
Мешканка кімнати гуртожитку й інспектор:
– Я тільки оце в цьому місяці влаштувалася на роботу.
– А чотири особи у вас зареєстровані.
– Просто мама живе окремо, а я тут із дитиною.
Жінка обіцяє ближчим часом сплатити половину боргу. Пізніше – решту. Її сусіди – не такі контакті.
Звістка про непроханих гостей швидко шириться гуртожитком. Ураз усіх не стає вдома. Та господарів-партизанів підступно видає взуття.
Ольга Нечаєва, інженер-інспектор КП «Черкасиводоканал»: «Здесь у людей задолженность – 1500 грн. Последний раз заплатили 25 грн. в январе 2009 года».
Ховатися – не вихід, кажуть водоканалівці. Бо далі – суд, конфіскація майна або ж відімкнення води та каналізації. Віталій вирішив не випробовувати долі. Усе, що завинив «Водоканалу», – відразу віддає інспектору. І пояснює, чого раніше зволікав.
Мешканець кімнати гуртожитку: «Постійно вдома не було».
Мешканці цього гуртожитку гуртом винні «Водоканалу» 35 тисяч гривень. Це притому, що вода й каналізація кожному тут у місяць коштують усього 14 гривень.
Валерій Власюк, начальник абонвідділу КП «Черкасиводоканал»: «На сьогодні борг населення Черкас уже складає більше 10 млн. грн. Наприклад, у першому місяці черкащани сплатили майже 99%, у другому – 98%. А ось, наприклад, у минулому місяці ми отримали платежів близько 92%».
В абонвідділі міськводоканалу наголошують: тут завжди готові йти на поступки споживачам, як ті справді у скруті. Борг, уклавши відповідний договір, можна гасити частинами.