На полицях магазинів та ринків уже розташувалися літні улюбленці мільйонів – кавуни та дині. Попри популярність продукту, черкасців від них поки що відлякують високі ціни та ймовірність отруєння. Чи безпечно куштувати перші кавуни дізнавався Юрій Олійник.
Сезон тільки починається, тому точок, де продають кавуни, поки що мало. Анна ходить купувати в перевіреного продавця. Усім задоволена:
Анна, покупець: "Просто мы не первый год берем у них арбузы и дыни. Всё берем, всё что есть. Всё очень вкусное. Никогда не ошибались. Всё вкусное, не испорченное."
Продавці ринку скаржаться: не всі черкасці довіряють ранньому врожаю, та й не хочуть спустошувати свої гаманці. Адже можна й почекати до серпня. Тоді кавуни та дині коштуватимуть дешевше.
Лагодович Сергій, продавець: "Зараз вони бояться купувати. Бо він якби перший. Вони бояться – думають, що з нітратами."
Антон, продавець: "Зараз не так беруть, бо ціна зараз не така приємна."
У лабораторії запевняють: продукція, вміст нітратів якої перевищує норму, на прилавки ринку не потрапляє. Лаборант Любов Іванівна каже: порівняно з минулими роками рівень нітратів у рослинній продукції набагато менший.
Любов Рибасюк, завідуюча лабораторії Центрального ринку: "Допустимая норма нитратов в арбузах 60мг/кг, в дынях – 90 мг/кг. Каждая точка проверяется у нас. В данный момент у нас в пределах нормы. То есть, продукция доброкачественная и пригодна в пищу людям – безопасна."
Все ж деякі черкащани піддаються спокусі. Купують завчасні дари літа:
Володимир, покупець: Я уже покупал. Кушал – нормально.
Продавці кажуть: принесений додому кавун необхідно помити, дати йому обсохнути й лише потім ласувати. У зв’язку з цим радять купувати цілі ягоди.