І хоч прогнози санітарних лікарів вже більш оптимістичні, ніж минулого тижня, кількість хворих на грип та ГРВІ все одно загрозлива. Та є в Черкасах і такі, хто застуд не боїться. Панацею від них знайшли у спорті. Про такі превентивні заходи – наш наступний сюжет.
Свій звичний маршрут показує Віталій. Як випадає вільна година-півтори, говорить, вдягається зручніше і пробігає з десяток кілометрів. На заваді, каже, не стає навіть холод.
Віталій Матвєєв, черкасець: "Я бегаю где то три-четыре раза в неделю, достаточно хорошо прогреваю лимфу свою. Если это зима, то надо теплую куртку какую-то или костюм. Обязательно какой-то шарфик чтобы не пускать холодный воздух к прогретому и пропотевшему організму".
Саме так Віталій бореться проти грипу. Каже, метод дієвий, бо й не пригадає, коли востаннє хворів. Дієвість спорту у боротьбі із хворобами підтверджує і Павло. Він працює фітнес-тренером. Тому імунітет зміцнює не лише свій, а й іншим допомагає.
Павло Поперечний, фітнес-тренер: "Бассейн подходит, подходят кардио-тренировки групповые степ-аэробика или вот как у нас представлены батуты. То есть там, где мы можем активно влиять на пульс".
А от психологи рекомендують відновлюватися душевно. Бо від постійних стресів імунітет послаблюється найбільше. Зміцнювати його радять емоціями.
Інна Лук’янець, доцент психології: "В нас за цей рік фактично не було навіть періоду, щоб людина могла відновитися. Більш того, можна прогнозувати і загострення хронічних захворювань, які є у людей. Треба займатися справами, які приносять задоволення, треба якось відволікатися від стресогелій, які існують. Позитивні емоції вони приводять в тонус організм".
Позитивні емоції, говорять психологи, тримають у тонусі весь організм. А коли їхнє джерело – спорт, то це удвічі корисніше, переконує Віталій.