Черкасці й надалі з місяця в місяць платитимуть за сусідський мотлох. Із реформою у влади не складається. Ще торік у травні в Черкасах мала запрацювати нова схема вивезення великогабаритного сміття. Це уживаних меблів, старих вікон і дверей, через які до смітників нині часто не підступитися. Та тоді в місті стався переворот. Нові владці реформу попередників розкритикували, призупинили та досі нічого натомість не запропонували, з’ясувала наша Юлія Доброскок.
Типовий черкаський двір. Мешканці зносять до смітника все, що віджило свій вік – то вікна, то двері. Пані Люба критикує за це своїх сусідів-нечепур. Сама, каже, ніколи так не робить.
Любов, жителька м. Черкаси: «На смітник не виносимо таке. Бо це моє сміття. Виносимо лише побутовий».
Покласти край такому гармидеру в Черкасах мала нова реформа. Власник ось цих дверей не ніс би їх на купу. Натомість викликав робітників. За півсотні гривень ті б їх відразу вивозили геть. Квартплата так здешевшала б на кілька відсотків, розповідає ініціатор реформи, колишній міський голова Черкас Сергій Одарич. Бо нині всі мешканці щомісяця сплачують свої кровні за вивезення такого сміття. Хоч роками його не викидають.
Сергій Одарич, колишній міський голова м. Черкаси: «Тут було повністю все готове 1 травня. Ця система мала б запрацювати. В усіх будинках були проведені збори, були прийняті всі рішення виконавчого комітету».
Утім наступники Сергія Одарича за примусову сусідську складчину заступилася. Реформу відразу після його відставки заморозили, назвавши її недосконалою. Свій варіант новоспечені чиновники мали підготувати до 1 січня цього року. Та його й досі немає, визнають у мерії. Реформу переносять ще на рік.
Алла Грохольська, начальник управління ЖКГ МВК: «Мешканці не з великим задоволенням йдуть на це. Лише одиниці звертались, щоб вивезли їм сміття. Ми все-таки від цієї думки не відмовляємось. Думаю, нам вдасться це осилити з жителями міста».
Пані Люба сподівається: за сусідський мотлох колись таки не платитиме. Від такої практики вже кілька років, як відійшли у столиці.