Мешканці більше ста черкаських багатоповерхівок самостійно вирішують на скільки тепло має бути в їхніх квартирах. Подачу тепла регулюють, завдяки індивідуальним тепловим пунктам. У міськраді переконують: такі установки не лише дозволять економити черкасцям, а заощадять гроші міста. У який саме спосіб – у сюжеті далі.
Мешканці будинку по Шевченка, 197 цього місяця своїм платіжкам приємно здивуються. Заощадити на теплі їм дозволив індивідуальний тепловий пункт. Такими ІТП обладнали сто вісім будинків по всьому місту. У мерії впевнені: з такими установками можна буде заощадити тисячі.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "По-перше, це повний облік всього споживання тепла. Тобто є лічильник, який абсолютно чітко встановлює скільки тепла будинок спожив. По-друге – це той механізм, який дає можливість власникам будинку, власникам квартир управляти споживанням тепла".
Тепловики запевняють: цього місяця економія тільки набирає обертів. Найбільше ж заощадити користувачі ІТП зможуть навесні.
Микола Кушнір, директор КП "Черкаситеплокомуненерго": "Тільки із-за вчасного регулювання, коли тепла погода на вулиці, коли пікові навантаження, є можливість зекономити від 10 до 15 % теплової енергії. В противному випадку в теплу пору в кімнатах жарко. Люди відкривають вікна, двері для того, щоб охолодити".
У "Черкаситеплокомуненерго" говорять: із появою індивідуальних теплових пунктів економія тепла повністю залежатиме від мешканців будинків.
Микола Джулай, заступник директора з питань експлуатація Черкаситеплокомуненерго: "Повністю ІТП вирішити проблему з економією енергетичних ресурсів не може. Для того, щоб будинок зменшив споживання, треба приймати ряд комплексних заходів. Вцілому по будинку. Це і саме утеплення будинку, це утеплення і підвальних приміщень".
Поки ж тепловики закликають користувачів ІТП звикати до нових установок. Та підлаштовувати подачу тепла у будинку відповідно до своїх потреб.