Новини на ВІККАВіККА-новиниЧерез аномально теплий грудень лише третина озимих культур готова...

Через аномально теплий грудень лише третина озимих культур готова до подальшої перезимівлі

-

- Advertisment -

"Температурна гойдалка". Мороз – на початку грудня і відлига – наприкінці. Таким видався перший зимовий місяць. Таке грудневе тепло, кажуть синоптики, є аномалією. Та спостерігається уже не вперше. Кажуть: один раз на чотири роки у грудні приходить справжня весна. А от як на таке реагує флора та фауна регіону у експертів з’ясовувала Ірина Головка.

Ведмедячий сон. Зимова сплячка не для 9-річного Вела. За свій вік у неї він ще жодного разу не лягав. І це тоді, коли його родичі на волі вже бачать десятий сон.

Євгеній Ван, директор Черкаського міського зоопарку: "Белогрудый самец не спит. Он такой достаточно активный, и он зиму достаточно активно себя ведет. Может ять это связано с каками-то факторами которые беспокот. Там рядом находится кормокухня, тоесть там каши варят, там какие-то запахи может быть, движения робочих, то что нет возможности спокойно чуствувать себя в берлоге".

Така зимова активність, кажуть у зоопарку, Велу не заважає. Хоча сплячка для ведмедів обов’язкова. За теплої погоди, розповідають у звіринці, ведмеді по кілька разів за зиму виходять із барліг. Тому зимою годувати їх практично не має потреби. Їжею підтримують лише ведмедя-несплюху.

Сергій Біленко, зоолог: "Вела ми годуємо високоенергетичними кормами зимою, тому що йому потрібно більше енергії для обігріву в зимовий період. Це каші із зерна, із крупи, вівсяна крупа, пшенична крупа, кукурудза. Хліб виключно чорний, варене м’ясо він ще любить інколи, ну також овочі".

Якщо Вел зимову несплячку переносить добре, то цього не скажеш про флору регіону. "Температурна гойдалка" погано впливає на рослини, розповідають агрометеорологи. Кажуть: озимина уже відновила вегетацію.

Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру: "Рослини пробудилися від зимового спокою, однак таке пробудження, воно не сприятиме росту або розвитку цих рослин. Така температура буде провокувати витрачання поживних речовин та втрати загартування рослинами, тому така відлига не сприяє для рослин".

Вже сьогодні агрометеорологи говорять: лише третина озимих культур готова до перезимівлі. Але і їхня доля залежатиме від подальшої погоди.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах водій збив літнього чоловіка вночі на переході

Поліцейські затримали водія, який скоїв наїзд на пішохода у Черкасах. Про це пише Поліція Черкащини. ДТП сталася 22 листопада на...

Два шахеди знищили цієї ночі над Черкаською областю

З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в Черкаській області. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "У...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x