«Вірю. Мрію. Живу». 12 жовтня весь світ відзначає День паліативної допомоги. У Черкасах до нього підготувалися заздалегідь. У Художньому музеї відкрили виставку плакатів. Напередодні їх творили студенти одного з місцевих вишів. Ідейні натхненники проекту – черкаські музейники. Меценатом став міжнародний фонд «Відродження». Тему продовжить Наталя Кириленко.
У Черкасах паліативної допомоги потребують близько трьох тисяч тяжкохворих. Таких пацієнтів мучить не лише тілесний біль, а й душевний. Аби хоч якось їх розрадити, працівники Художнього музею щороку проводять благодійні акції. Цьогоріч тут відкрили виставку плакатів. Фінансово підтримав таку ініціативу міжнародний фонд «Відродження».
Ксенія Шаповал, координатор проекту паліативної та хоспісної допомоги: «На жаль, від онкологічних хвороб не можна вилікуватися. У нас щорічно помирає близько ста тисяч пацієнтів, серед них і діти. Ми хотіли б привернути увагу до цієї проблеми».
Ксенія Шаповал, координатор проекту паліативної та хоспісної допомоги: «Виставка ця допоможе зрозуміти, що смерть є невід’ємною частиною нашого життя, але питання в тому, як саме людина зустріне смерть».
Надзвичайно складну тему паліативної допомоги втілили в життя студенти Черкаського бізнес-коледжу. Четвертокурсниця Ольга Назаренко створила диптих «Допоможіть серцям зігрітися» та «Зціли серце надією».
Ольга Назаренко, студентка Черкаського бізнес коледжу: «В основу я вклала психологічну допомогу, бо, як на мене, саме її не вистачає хворим».
Допомогли реалізувати благодійний проект і працівники громадської організації «Лікарняний клоун». Протягом п’яти місяців вони відвідували тяжкохворих пацієнтів обласного Центру дитячої онкології та гематології. Там громадські активісти всіляко розважали дітей.
Вікторія Дорошенко, керівник громадської організації «Лікарняний клоун»: «Регулярність тут на першому місці. Ми знімаємо стрес усмішкою та неформальним спілкуванням, цього бракує в лікувальних стінах».
Утім найкраще для дітей, відзначають волонтери, самим щось створювати. Разом із веселими клоунами діти займалися арт-терапією. Тепер ці роботи разом із плакатами студентів можна побачити в Художньому музеї протягом місяця.