Безсмертні хіти «Бітлз» на цимбалах вперше у Черкасах, а можливо, і в Україні, зіграли юні таланти гурту «Фермата». Усе – у рамках конкурсу на краще виконання музики «бітлів». Деякі музиканти вразили суддів ще й оригінальним аранжуванням улюблених у всьому світі пісень британського поп-рок-гурту та поєднанням різних музичних стилів. Черкаську «бітломанію» організатори присвятили 50-річчю з того моменту, коли вперше прозвучала назву гурту, кількість проданих платівок якого у світі вже перевищила 1 мільярд примірників. А це є рекордом музичної індустрії.
Цим хлопцям та дівчатам «Бітлз» точно не «по цимбалах», вони ці пісні на цих самих цимбалах – грають. Додати до британського поп-року українські народні мотиви вони вигадали першими у місті, а можливо, і в Україні. Грати на них такі хіти, запевняють музиканти, зовсім не складно.
Ярослав Якір, гурт «Фермата»: «Бітлз», як будь-яку гарну музику, можна грати на будь-якому інструменті, головне – враховувати характеристику інструмента, кому яку партію грати».
Новий підхід до виконання улюблених хітів знайшла і Юлія. Хоча, зізнається дівчина, фортепіано – зовсім не її інструмент. Зазвичай вона грає на скрипці. Утім, на конкурсі таки вирішила вразити суддів незвичним аранжуванням.
Юлія, учасниця конкурсу: «Шанс себе показати, засвітитися у новому амплуа, просто грати, віддавати музику залу, ділитися енергетикою».
А ось цей хлопець суддів дивуватиме не оригінальним підходом, а швидкісним вивченням тексту пісні «Girl». Про те, що її співатиме, Максим дізнався щойно.
Максим Дорошенко, учасник конкурсу: «Мені просто сказали в останній день, прийди – виступи. Хоча я навіть англійську мову не знаю».
Утім, і Максим, і інші учасники все ж змогли показати себе на високому рівні. Організатори конкурсу зізнаються: вони шукатимуть таланти для виступу на великому концерті у філармонії, який відбудеться 9 жовтня і буде присвячений ювілейному для «Бітлз» 2010 року.
Сергій Радченко, «Beatles Club Черкаси»: «По-перше, 70 років Джону Ленону, Рінго Стару, 50 років, як зі сцени прозвучала назва ансамблю «Бітлз».
Особливі таланти організатори конкурсу таки знайшли. Адже кожен його учасник намагався вразити суддів незвичним виконанням, поєднанням стилів та інструментів.
Лариса Красавіна, черкаське музичне училище ім. С. Гулака-Артемовського: «Ми хочемо, щоб якась була імпровізація, нове аранжування».
«Бітлз» не старіє, впевненні і самі конкурсанти. Вони запевняють: цю безсмертну музику готові передати у спадок навіть власним онукам.