Без РЕУ

0

Витрат менше, а от корисних справ куди більше. Якщо господарюєш у будинку сам, без РЕУ. Це на практиці довели мешканці багатоповерхівки по вулиці Гоголя, 390. За два роки їхніх трудів – і дах новий, і у підвалах сухо. Шкодують люди лише про одне, що не відокремились раніше. Як живуть черкаські хазяїни – бачила Ольга Скорик. І не тільки вона.

На вулицю Гоголя, 390, де понад два роки тому мешканці утворили житлово-будівельний кооператив «84» завітали комунальники на чолі з міським головою. Гості свій візит пояснюють просто.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Дуже часто до нас звертаються люди, які бажають утворити ОСББ, взяти управління в свої руки, але у них виникає багато питань: настільки це буде ефективно і як це зробити? У цьому випадку ваш будинок, житлово-будівельний кооператив, – один з найкращих в місті Черкаси за досвідом і ефективністю управління».
У жовтні 2006 люди відмовились від послуг РЕУ та ЖСК. Відтоді справами займається старша будинку.
Анна Федорчук, старша будинку по вул. Гоголя, 390: «Як ми вийшли, ми подивилися результат роботи. Всі гроші, які ми квартплату платимо, всі йдуть на наш будинок. Дуже багато економії. Як я прочитала, коли ми були в ЖЕКу, що там на поточні ремонти кожен місяць. Штат вони набирали: сантехнік, електрик, що таких ми й не бачили. Один сантехнік і електрик на 4-5 будинків. Двірник теж на 5 будинків. А плату

виставляли, коли ми з ними судилися, типу штат на кожен будинок».
На відсуджені та зібрані гроші жителі зробили капітальний ремонт покрівлі. Все вичистили та заслали подвійним шаром руберойду. Стики зафіксували металевими пластинами. Таке оновлення даху ЖБК «84» обійшлося у понад 60 тисяч гривень. Тапер сюди й екскурсії не соромно водити. За власні кошти відремонтували будинкові шви та замінили чотири ліфтові кабіни. Справи робляться, а тарифи нижчі, ніж в аналогічних будинках, які перебувають в обслуговуванні РЕУ.
Сергій Радзівіл, мешканець будинку по вул. Гоголя, 390: «В цій схемі зникли посередники. У нас є свої гроші, і ми без посередників працюємо з підрядними організаціями. Немає додаткових витрат. І ці гроші можна бачити, куди вони йдуть».
Позитивні зміни торкнулися і підвальних приміщень. Тут замінили крани, засувки та електроелеваторні вузли, полагодили труби. Старожили говорять, що за всю історію будинку такого не було.
Надія Крисанова, мешканець будинку по вул. Гоголя, 390: «У нас хороший председатель. Делаем все понемногу. Перекрыли крыши над подвалами. Скамейки сделали возле каждого подъезда, чтоб было где старикам отдыхать».
Галина Дашковська, мешканець будинку по вул. Гоголя, 390: «Ми за 3 роки стільки всього зробили гуртом. А до того будинок розвалювався. Дах протікав, стики всі. Якщо забивний дощ, у мене на кухні води багацько. А зараз порядок. Не було квітів, клумби запущені, ніхто не білив. А зараз бачте, як у нас чистенько і гарно. Дуже задоволена. Якби це було раніше, будинок не був би в такому стані».
Та головне, що люди зрозуміли: і в багатоповерхівці на 144 квартири може створити затишок приватного будинку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version