«Без млинця не Масляна…» Останній тиждень перед Великим постом, що ознаменовує проводи зими і зустріч весни добігає кінця. Традиційний символ свята Масляної – млинці. Їх господині печуть впродовж усього тижня. Для цього вони використовують найрізноманітніше борошно: пшеничне, гречане, вівсяне та кукурудзяне. Млинці випікають великі й маленькі, до столу подають із різними начинками. Тим, хто ще не встиг насмажити млинців цього тижня, – пропонуємо зробити це зараз разом з кореспонденткою ВІККА-НОВИН Мариною Лук’яненко.
Варіацій рецептів млинців безліч. Кожна досвідчена господиня має власну, перевірену часом, рецептуру. Для менш досвідчених – ВІККА-НОВИНИ у тандемі із кухарем Андрієм Ничипуруком пропонують свій варіант приготування традиційної для Масляного тижня страви.
На півлітра молока беремо 4 яйця, 200 грамів борошна, дрібку солі, цукор за смаком та 3 столові ложки олії. Змішуємо усі складники в окремій посудині та починаємо випікати млинці.
Андрій Ничипурук, кухар ресторану «Тарантела»: «Аби млинці були насправді смачними, я б порадив вам використовувати яйця та молоко лише домашні».
Приготовану суміш Андрій радить наливати ополоником, вправно нахиляючи сковороду у різні боки, аби тісто розтеклося по її поверхні рівномірно. Ще одна професійна таємниця – добре розігріта сковорідка. Мовляв, до неї млинці не прилипають.
Як тільки-но млинець підрум’янився з обох боків, – додає Андрій, – сміливо знімайте його зі сковорідки.
Марина Лук’яненко, кореспондент: «Апробовуємо рекомендації нашого кухаря Андрія: заливаємо… перевертаємо… знімаємо! Три прості кроки – і наш млинець готовий!!!».
Залежно від начинки, млинці можуть бути основною стравою або десертом. Солоні млинці подають до столу із сиром та шинкою, грибами та сметаною, м’ясом і цибулею, маслом та ікрою.
Андрій Ничипурук, кухар ресторану «Тарантела»: «Солодкі млинці можна начинити домашнім сиром, джемом, бананами».
Смак тропічного фрукта гармонійно доповнить підливка з гарячого шоколаду. Кілька вправних рухів кухаря – й святкові «ВІККА-млинці» готові.