Новини на ВІККАВіККА-новиниБабак і Далі: великі з народними!

Бабак і Далі: великі з народними!

-

- Advertisment -

Сальвадор Далі, Франсуа Помпон, Огюст Роден, Ренуар та Микола Бабак – що поєднало цих видатних митців та талановитого черкащанина? Усе просто – унікальне зібрання світових шедеврів під назвою «Вальзуані» та колекцію з 150-ти «Народних ікон середньої Наддніпрянщини 18-20 століття» презентували у столиці в одному місці – Українському домі. Поруч із відомими шедеврами старовинні ікони мали доволі привабливий вигляд. Адже збирали їх протягом 20 років, потім – реставрували та систематизували. До найвищого мистецтва великих та відомих доторкнулася і Євгенія Гнєушева.

Київ, вечірня пора. В Українському домі зібралася чимала вечірка. Привід – слушний. Адже не кожного дня презентують зібрання таких світових шедеврів авторства Далі, Ренуара, Родена та Помпона. Під звуки скрипки шановану еліту зустрічають дівчата у блискучих сукнях. Хоча і без них унікальній колекції «Вальзуані» вистачає шику. Поруч інші коштовності. Презентує черкащанин Микола Бабак. Народні стародавні ікони середньої Наддніпрянщини, хоча і в напівтемряві, достатньо випромінюють символізм, святість духа та народну енергію.
Микола Бабак, власник приватної колекції: «Я їздив по бабусях, магазинах. Агенти теж шукали. Було все».
Народні риси можна побачити у кожній іконі. Хоча автори творінь здебільшого невідомі.
Виставці, а найбільше – виданню монографії на тему народних ікон радіють і прості відвідувачі, і друзі Миколи Бабака.

Працювати над товстелезною монографією, яка нині коштує майже дві з половиною тисячі гривень, автору довелося кілька років. Творці праці зізнаються: під час роботи було чимало складнощів та навіть сварок.
Олександр Найден, автор монографії: «Я хотів, щоб переважали одні ікони, Микола – щоб були більш живописні. Багато булосуперечливих моментів».
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Реставрували колекцію 4 роки, сьогодні власник визнає її безцінною і мріє про створення музею у Черкасах».
Підтримати цю ідею пообіцяв і губернатор Черкащини.
Олександр Черевко, голова Черкаської ОДА: «Ми недостатньо знаємо нашу українську народну ікону, у ній немає золота, але є дух і душа».
Місце розташування майбутнього музею поки ще не визначили. Утім, з’явитися у Черкасах він має вже у найближчому майбутньому.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x