Ремонтні роботи на аварійній ділянці міського колектора тривають. Бригади ремонтників вже змонтували обвідний колектор, по якому перекачують стічні води, та демонтували камеру магістральних трубопроводів ТЕЦ. На ділянці водоканалівці працюють цілодобово. Нагадаю, аварія на головному каналізаційному колекторі, що проходить по проспекту Хіміків, сталася 28 червня. Тоді негода ледь не лишила півміста без води. Всього за чотири доби в Черкасах випала двомісячна норма опадів. Яка ситуація на аварійному колекторі нині знає Марина Лук’яненко.
Нині ситуація на колекторі – стабільна, запевняють у «Водоканалі». Перебоїв із водопостачанням та водовідведенням немає. Аналізуючи причини аварії, припускають: виною всьому теплова камера. У 70-х роках минулого століття її збудували із порушенням норм, прямісінько над колектором. Говорять, могла б простояти ще кілька років та через негоду не витримала натиску ґрунтових вод.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Уявіть собі, йде бетонна труба каналізаційного колектора на глибині 8 метрів, а прямо на ній стоять бетонні блоки висотою у 5 метрів, такий собі бетонний куб 5 на 5, і усієї своєю масою давить на трубу колектора».
Вже зовсім скоро водоканалівці розпочнуть ремонтні роботи. Наразі вони спільно із працівниками ТЕЦ демонтують теплові мережі, що залягають над пошкодженою ділянкою каналізаційного колектора.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Роботи ускладнюються тим, що виконувати їх треба на глибині понад 8 метрів. Ускладнення виникають ще й через те, що ґрунт надзвичайно насичений водою, і фахівцям «Водоканалу» доводиться у дуже тяжких умовах працювати».
Роботи, що нині тривають на колекторі, Сергій Овчаренко називає вже не аварійними, а плановими. Запевняє, жителям міста хвилюватися не варто: техніки вистачить, матеріали замовлено. Скільки триватиме ремонт, –водоканалівець прогнозувати не береться. Доти стічні води з Південно-Західного району, Хімселища, Залізничного вокзалу та мікрорайону «Д» прийматимуть 2 обвідні колектори.