додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Андрій Дзюба: “… а до 15 числа всі бурульки повинні бути зняті”

Андрій Дзюба: “… а до 15 числа всі бурульки повинні бути зняті”

0

Дивіться не тільки під ноги, а й угору! Величезні бурульки, що утворилися внаслідок чергування морозних періодів та відлиг, загрожують перехожим. Підвищення температури синоптики прогнозують вже відзавтра. Відлига принесе до регіону не тільки тепло, а й клопіт: масове падіння крижаних сталактитів. Як не стати жертвою «бурулькопаду» та знешкодити небезпечні «льодяники» – знає Марина Лук’яненко.

Марина Лук’яненко, кореспондент: «Як тільки-но температура підніметься вище нуля, ця крижана краса перетвориться на крижану небезпеку. Бурулька завдовжки півметра, що падає з висоти 10 метрів, завдасть перехожому тієї ж шкоди, якби на голову йому впала цеглина з висоти 1 метр. У кращому випадку це призведе до струсу мозку. У гіршому…».
Цього, напевне, краще не знати. Натомість, варто запам’ятати ті прості правила, які допоможуть уберегтися від крижаної стихії та не стати жертвою «бурулькопаду».
Дивитися потрібно не тільки під ноги, а й угору! Проходячи повз будинки чи біля високих дерев необхідно впевнитися у відсутності загрози падіння льодових мечів. За можливості триматися від них на безпечній відстані та не заходити за спеціальні огорожі, встановлені відповідними службами.
Ці застереження не слід забувати у найближчі дні, котрі, за прогнозами черкаських синоптиків, будуть особливо «слизькими» та врожайними на бурульки.

Олена Пономаренко, метеоролог Черкаського обласного гідрометеоцентру: «Саме зараз потрібно очищувати від снігу дахи, де це створює небезпеку, тому що вже завтра ми чекаємо початок періоду відлиг. Удень температура повітря сягатиме 0.+2, вночі – невеликі мінуси».
Аби попередити падіння двометрових «льодяників» у центрі міста, міська муніципальна інспекція працює вже сьогодні. Наразі складено близько 10 протоколів. Більшість організацій, які були попереджені про загрозу бурулькопаду, приписи інспекції, за словами Ігоря Кіти, виконали.
Ігор Кіта, Департамент муніципальної інспекції МВК: «Намперед необхідно виставити огорожу біля стін, де прохідний тротуар або території, де можливим є падіння бурульок і розширити прохідну частину, щоб навіть у разі падіння бурульки, людина не постраждала».
Усі заходи, перераховані інспектором, повинні проводити власники будівель, комунальні підприємства, на балансі яких перебувають ці приміщення, приватні домовласники та служби утримання будинків.
Андрій Дзюба, заступник міського голови: «Сьогодні вже до кінця дня всі місця, ті, що в компетенції СУБ, повинні бути огороджені спеціальними стрічками, а до 15 лютого всі бурульки повинні бути зняті».
Чи вистачить комунальникам техніки та людей, аби звільнити дахи від льодових «гірлянд», стане відомо вже наступного тижня. Сили охоронцям благоустрою міста, за словами метеорологів, насправді знадобляться. Адже погодні умови, сприятливі для утворення бурульок, протримаються до середини березня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version